TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Stalowej Woli ciężarne jeżdżą autobusami za darmo!
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.01.2020 10:30:53
W Stalowej Woli ciężarne jeżdżą autobusami za darmo! fot. UM Stallowa Wola

Od 1 stycznia mieszkanki Stalowej Woli, które są w ciąży mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Od 1 stycznia mieszkanki Stalowej Woli, które są w ciąży mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

-"Kobiety, które pod swoim sercem przewożą małego pasażera, przyszłego mieszkańca Stalowej Woli w ten sposób bezpłatnie będą poruszać się w całej sieci miejskiej komunikacji autobusowej. To wyraz odpowiedzialności oraz wsparcia rodziny od pierwszych chwil jej rozwoju – powiedział Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Dokumentem uprawniającym do takich przejazdów będzie bilet wolnej jazdy wydawany przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli wystawiony po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego planowany termin porodu.

Jedni z pierwszych

Bilet wolnej jazdy zachowa ważność do 30 dni po planowanym terminie porodu i będzie obowiązywać w całej sieci komunikacyjnej miasta.

-"Będziemy jednym z pierwszych samorządów, który taki przywilej wprowadzi. Mam nadzieję, że będziemy wzorem dla innych – dodał włodarz Stalowej Woli.

Za realizacją bonifikaty dla kobiet w ciąży opowiedziało się 18 spośród 22 radnych obecnych na sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce 16 grudnia 2019 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ulga
BKM
Stalowa Wola
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.