TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Śremie ruszyła pilotażowa wypożyczalnia rowerów miejskich
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.05.2019 20:10:31
Zdj. Roovee

Od 15 maja w Śremie działa wypożyczalnia rowerów miejskich. System składa się z 20 rowerów i pięciu stref. Operatorem pilotażowej wypożyczalni jest konsorcjum Orange Polska i Roovee.

Od 15 maja w Śremie działa wypożyczalnia rowerów miejskich. System składa się z 20 rowerów i pięciu stref. Operatorem pilotażowej wypożyczalni jest konsorcjum Orange Polska i Roovee.

Śremski Rower Miejski działa w formule 4G, czyli jest wypożyczalnią czwartej generacji. Rowery można wypożyczać i zwracać w wyznaczonych strefach, a nie w tradycyjnych stacjach. Przez pierwsze 30 minut można jeździć rowerami bezpłatnie.

Do korzystania z wypożyczalni ŚRM służy aplikacja, którą należy zainstalować na smartfonie, założyć konto i wykonać opłatę startową. Regulamin i wszystkie szczegóły dostępne są na stronie srem.bike.

Pilotażowy sezon

Wypożyczalnia w Śremie ma charakter pilotażowy. Jeśli ta forma komunikacji zyska uznanie mieszkańców miasta, projekt zostanie utrzymany i rozbudowany. Uruchomienie i utrzymanie Śremskiego Roweru Miejskiego miasto przeznaczyło ponad 70 tys. zł.

Jak informuje Urząd Miejski w Śremie, rowery wyposażone są w urządzenia do nadzoru i komunikacji, które wskazują bieżące miejsce ich lokalizacji. Jest to połączenie technologii GPS, komunikacji poprzez sieć mobilną i czujników ruchu, czyli rozwiązań typu Smart City, które pozwolą lepiej zarządzać infrastrukturą miejską oraz podnosić komfort życia mieszkańców.

Pięć stref

  • węzeł przesiadkowy Stary Rynek
  • al. Solidarności/ ul. Żurawia od strony Miejskiego Parku im Wł. Puchalskiego
  • Jeziorany przy ul. Tadeusza Bora Komorowskiego
  • deptak Jeziorany

oraz

  • dodatkowa strefa dostępna w sezonie letnim przy Plaży Miejskiej w Śremie


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Śrem
rower miejski
Roovee
Orange
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.