TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Sejmie o Autobusowym Funduszu [TRANSMISJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.04.2019 10:00:12
W Sejmie o Autobusowym Funduszu [TRANSMISJA]

11 kwietnia, o 10.00, rozpoczęło się 80. posiedzenie Sejmu. Posłowie mają obradować m.in. nad przywróceniem połączeń autobusowych dla mieszkańców Polski lokalnej.

11 kwietnia, o 10.00, rozpoczęło się 80. posiedzenie Sejmu.  Posłowie mają obradować  m.in. nad przywróceniem połączeń autobusowych dla mieszkańców Polski lokalnej. Obrady będą kontynuowane 12 i 25 kwietnia.

Sejm zajmie się rządową propozycją rozszerzenia programu odtworzenie spójnego i efektywnego systemu lokalnych połączeń autobusowych, obejmującego wszystkie regiony Polski, to cel rządowych propozycji zmian zapowiedzianych przez premiera Morawieckiego z myślą o ułatwieniu życia mieszkańcom mniejszych miejscowości.

Jednym z elementów proponowanego pakietu jest projekt ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Propozycja zakłada dopłaty z budżetu centralnego, co we współpracy z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi ma umożliwić odtworzenie zlikwidowanych lokalnych połączeń oraz dofinansowanie deficytowych. Pakiet obejmuje także projekt, który określi nowe zasady organizacji i funkcjonowania systemu publicznego transportu zbiorowego w Polsce. Chodzi o dostarczenie instrumentów do realnego planowania i organizacji autobusowego transportu publicznego.

Transmisja dzisiejszych obrad na:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
PKS
sejm
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.