TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Poznaniu prace trwają. Na pętli Wilczak szyny i rozjazdy
- Opublikowano: 21.05.2019 08:21:28
W Poznaniu prace trwają. Na pętli Wilczak szyny i rozjazdy (foto: PIM)

Na poznańskiej pętli tramwajowej Wilczak są już zamontowane szyny łącznie z rozjazdami.

Na poznańskiej pętli tramwajowej Wilczak są już zamontowane szyny łącznie z rozjazdami.

Wykonawca robót budowlanych, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przygotował też wyprowadzenie torowiska w kierunku północnym, w stronę projektowanej trasy tramwajowej na Naramowice.

Nowe torowisko, sieć trakcyjna oraz przebudowane perony tramwajowe z nowymi wiatami przystankowymi zostaną uzupełnione elementami małej architektury i systemu identyfikacji miejskiej. Powstanie również stacja trakcyjna dla przyszłej trasy tramwajowej. Ciągi komunikacyjne w obrębie pętli zostaną wyposażone w rozwiązania, które ułatwią poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi.

Prace na pętli Wilczak, na której niebawem rozpocznie się montaż sieci trakcyjnej, to pierwszy etap największej inwestycji komunikacyjnej w Poznaniu. Budowa trasy tramwajowej na Naramowice prowadzona jest w formule "zaprojektuj i wybuduj". Zgodnie z przyjętym harmonogramem równolegle z robotami na pętli Wilczak projektowane są pozostałe odcinki trasy. Kompleksowa budowa nowego układu komunikacyjnego – nowego torowiska o długości 3,3 km oraz niemal 7,5 km dróg, łącznie z drogami dojazdowymi i skrzyżowaniami – zakończy się w 2021 roku. Na nowej trasie tramwajowej zlokalizowanych będzie 8 przystanków. Całość uzupełni nowe zagospodarowanie terenu związanego z infrastrukturą pasażerską i pieszo-rowerową, a także zielenią i małą architekturą.

Wartość zadania sięga 380 mln zł. Ponad 155 mln zł z tej kwoty dołoży Unia Europejska w ramach dofinansowania dwóch projektów z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Pierwszy z nich to "Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu", drugi - "Budowa trasy tramwajowej od Pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
torowisko
budowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.