TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Poznaniu II etap prac przy torowisku na ul. Roosevelta
InfoTram.pl - Opublikowano: 24.07.2020 14:45:12
W Poznaniu II etap prac przy torowisku na ul. Roosevelta

W sobotę, 25 lipca, rozpocznie się II etap prac związanych z naprawą nawierzchni torowiska tramwajowego w wzdłuż ulic Roosevelta i Pułaskiego. Zmieniona organizacja ruchu potrwa do 15 sierpnia.

W sobotę, 25 lipca, rozpocznie się II etap prac związanych z naprawą nawierzchni torowiska tramwajowego w wzdłuż ulic Roosevelta i Pułaskiego. Zmieniona organizacja ruchu potrwa do 15 sierpnia.

Od 25 lipca nastąpią zmiany na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego – al. Wielkopolska – Nowowiejskiego. Wykonujący prace przeniosą się na wschodnią część skrzyżowania i będę remontować torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Pułaskiego od ulicy Nowowiejskiego w kierunku Winograd.

Ze względu na przesunięcie frontu robót umożliwiony zostanie wjazd w ulicę Nowowiejskiego od strony al. Wielkopolskiej.

Ograniczenia w ul. Pułaskiego będą polegały na zamknięciu pasa ruchu do jazdy na wprost oraz zlokalizowanego na nim azylu dla rowerzystów (przy skrzyżowaniu z al. Wielkopolską, jadąc od ul. Roosevelta). Po drugiej stronie skrzyżowania zamknięty zostanie pas w kierunku ul. Winogrady – ruch zostanie poprowadzony pasem wyznaczonym do jazdy w lewo z ul. Pułaskiego w ul. Nowowiejskiego.

W związku z brakiem możliwości skrętu w lewo - z ul. Nowowiejskiego w Pułaskiego - pojazdy zostaną skierowane na objazd przez al. Wielkopolską. Jadąc od strony Winograd zamknięty będzie lewoskręt z ul. Pułaskiego w Nowowiejskiego. Do wyboru będą dwie trasy objazdowe: przez al. Wielkopolską lub trasą: Pułaskiego – Libelta – Noskowskiego.

Ul. Nowowiejskiego, przed skrzyżowaniem z ul. Pułaskiego, będzie zwężona do jednego pasa, z którego będzie można pojechać na wprost w al. Wielkopolską lub skręcić w prawo w ul. Pułaskiego w stronę Winograd.

Nocne prace przy wiadukcie

W dwie noce - z 27 na 28 oraz z 28 na 29 lipca (w godzinach: 23:00 – 04:30) na skrzyżowaniu ulic Roosevelta - Libelta – Pułaskiego - Poznańska będą prowadzone prace związane z remontem wiaduktu kolejowego linii Poznań – Szczecin. Spowodują konieczność zamknięcia północnej części skrzyżowania pod wiaduktem (wzdłuż zamkniętego odcinka chodnika). W związku z tym nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Pułaskiego - w kierunku ul. Roosevelta i Poznańskiej, ani zawrotek na tymczasowym rondzie pod wiaduktem. W te noce zostanie zamknięty wjazd w ul. Pułaskiego od strony al. Wielkopolskiej. Objazdy zamykanych w nocy relacji wyznaczono ulicami sąsiednimi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
remont
torowisko
linia