TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Poznaniu do końca 2022 r. ma powstać trasa tramwajowa na ul. Ratajczaka
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 21.06.2019 09:27:08
W Poznaniu do końca 2022 r. ma powstać trasa tramwajowa na ul. Ratajczaka

W latach 2021 i 2022 planowana jest budowa trasy tramwajowej w ciągu ulicy Ratajczaka w Poznaniu. Władze miasta podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej.

W latach 2021 i 2022 planowana jest budowa trasy tramwajowej w ciągu ulicy Ratajczaka w Poznaniu. Władze miasta podpisały umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Poznański magistrat poinformował, że kompletna dokumentacja projektowa dla budowy trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego na ul. Ratajczaka ma być gotowa w ciągu roku.

Umowa obejmuje pełne zaprojektowanie linii tramwajowej od skrzyżowania ulicy Niezłomnych z Królowej Jadwigi w kierunku ul. Św. Marcin. Do obowiązku wyłonionego w przetargu projektanta będzie należało również pełnienie nadzoru autorskiego nad inwestycją.

"Przystępujemy do kolejnego etapu prac związanych z rewitalizacją centrum miasta. Budowę planujemy po zakończeniu projektowania i uzyskaniu wszystkich pozwoleń, od 2021 do końca 2022 roku. Będzie ona skoordynowana z innymi inwestycjami, które toczyć się będą w Poznaniu" – powiedział wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski. Jak dodał, prace na ul. Ratajczaka rozpoczną się po zakończeniu przebudowy ronda Rataje i skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Św. Marcin.

"Linia ta to skrócenie dojazdu z Wildy i Dębca do centrum miasta, ale również część przyszłej osi Poznania w kierunku północ-południe. W ramach Projektu Centrum powstanie też prawoskręt z ul. 27 Grudnia w ul. Mielżyńskiego, a w dalszej przyszłości tramwaj miałby być poprowadzony przez ul. Młyńską, Solną do Pułaskiego" - wyjaśnił Wiśniewski.

Do opracowania projektu dla trasy tramwajowej w ciągu ul. Ratajczaka wybrana została firma SAFEGE S.A.S.

Zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Katarzyna Parysek przypomniała, że projekt budowy trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka wiąże się z dużym dofinansowaniem, które miasto uzyskało z UE na jego realizację. "To prawie 60 mln zł, a wartość całego projektu to 130 mln zł. Jesienią odbędą się konsultacje, na które zaprosimy wszystkich zainteresowanych" – powiedziała.

Projekt budowy trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego na ulicy Ratajczaka posłuży do realizacji drugiego etapu Programu Centrum, w ramach którego do tej pory przebudowano ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka.

Dzięki inwestycjom śródmieście Poznania ma się stać przyjazną przestrzenią publiczną. Celem przebudowy jest też uspokojenie ruchu samochodowego w centrum miasta na rzecz transportu publicznego, ograniczenie hałasu i zanieczyszczeń powietrza, przygotowanie przyjaznych rozwiązań przestrzennych dla pieszych i rowerzystów oraz mieszkańców, przedsiębiorców, lokalnych usług i gastronomii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
budowa
torowisko
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.