TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Poniedziałek Wielkanocny przez Warszawę zabytkowym tramwajem
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 21.04.2019 17:00:26
W Poniedziałek Wielkanocny przez Warszawę zabytkowym tramwajem

W Poniedziałek Wielkanocny na stołeczne ulice wyjedzie tramwajowa linia turystyczna W, kursująca w godzinach 12-18.

Tramwaje będą jeździły od pl. Narutowicza do przystanku Kawęczyńska-Bazylika - powiedział PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Linia W będzie kursowała na trasie pl. Narutowicza - al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - Tysiąclecia - Kawęczyńska-Bazylika co ok. pół godziny. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej (www.kmkm.waw.pl). Pierwszy pojazd wyruszy planowo o godz. 12.44 z pl. Narutowicza, a ostatni o 18.15 z przystanku Kawęczyńska-Bazylika. KMKM przypomina, że linia W już po raz 24. wyjedzie na stołeczne ulice.

Trzy tramwaje

"Na ulice wyruszą trzy zabytkowe wagony - jeden to przegubowy wagon poznański z lat 60., który został wyremontowany przez Tramwaje Warszawskie, oraz dwa wagony z przełomu lat 40. i 50." - powiedział rzecznik Tramwajów Warszawskich. "Takie linie tramwajowe są uruchamiane w święta. Wolne dni są zawsze dobrą okazją, żeby warszawiacy mogli się przejechać zabytkowymi tramwajami" - dodał.

W tramwajach linii W honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. Ich cena nie będzie się różnić od tej, która obowiązuje w tramwajach innych linii.

Bilety krótkookresowe będą kasowane przez konduktorów - członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej działających na rzecz Tramwajów Warszawskich. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie biletu okresowego możliwy będzie po wcześniejszym aktywowaniu karty w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Tramwaje Warszawskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.