TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W młodości siła – półmetek i prawie 2 mln przejazdów Rowerowego Maja
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.05.2019 21:18:51
W młodości siła – półmetek i prawie 2 mln przejazdów Rowerowego Maja

W 47 polskich miastach i gminach trwa kampania Rowerowy Maj. Na półmetku akcji, który przypadł 17 maja, dzieci i młodzież wykonały blisko 2 mln przejazdów na rowerach, rolkach, deskololkach i hulajnogach.

W 47 polskich miastach i gminach trwa kampania Rowerowy Maj. Na półmetku akcji, który przypadł 17 maja, dzieci i młodzież wykonały blisko 2 mln przejazdów na rowerach, rolkach, deskololkach i hulajnogach.

Ze statystyk udostępnionych przez Urząd Miejski w Gdańsku wynika, że do 17 maja, w ramach kampanii Rowerowy Maj, uczniowie na rowerach, deskorolkach, rolkach i hulajnogach dokonali 1 951 756 przejazdów. W samym Gdańsku przejazdów było 456 492.

W kampanii bierze udział 160 269 osób, w Gdańsku 33 060. Nie wszyscy, którzy zapisali się do Rowerowego Maja, biorą w nim aktywny udział. W Polsce aktywnych jest 59% uczestników, w Gdańksu 68%. Inaczej wypada również frekwencja rowerowa: w Polsce 37% uczestników akcji jeździ na rowerach, w Gdańsku 57%.

Ponad pół miliona przejazdów w Warszawie

W Warszawie w ramach kampanii zanotowano ponad pół miliona aktywnych przejazdów.

Ponad 40 proc. porannych podróży odbyła się aktywnie. 100 proc. frekwencji ma blisko 8000 uczestników (czyli prawie 10 proc. wszystkich zgłoszonych dzieci). W niektórych klasach codziennie dojeżdżają wszyscy (takich klas jest ponad 500!). W czołówce najaktywniejszych placówek znajdujemy zarówno weteranów kampanii, którzy uczestniczą w Rowerowym Maju od lat, jak i zupełnie nowe placówki. Rywalizacja jest zacięta, tabela z wynikami codziennie wygląda inaczej – informuje ZDM.

Świetne statystyki pomimo niesprzyjającej pogody

- Pomimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, deszczy i burz, które nawiedziły w zeszłym tygodniu większą część kraju, dzieci i przedszkolaki wciąż chętnie przyjeżdżały na rowerach i hulajnogach. 21 tysięcy dzieci nie odpuściło ani jednego dnia. Frekwencja rowerowa zbliża się do 40 proc. w skali krajowej, a w Gdańsku wynosi 57 proc. - mówi portalowi Gdańsk.pl Monika Evini, koordynator krajowy kampanii.

- To są rewelacyjne statystyki. Jesteśmy dumni z uczestników oraz organizatorów lokalnych i nauczycieli, którzy sprawnie prowadzą Rowerowy Maj. Do tej pory do kampanii przekonało się 59 proc. uczniów w skali kraju i 68 proc. w skali Gdańska, ale oczywiście cały czas zachęcamy tych niezdecydowanych, aby spróbowali choć raz przyjechać rowerem do szkoły, bo opcja ta jest otwarta dla uczniów i przedszkolaków zarejestrowanych placówek do ostatniego dnia kampanii. Dziś (20 maja) mamy już zarejestrowanych ponad 2 miliony przejazdów wykręconych przez 165 tysięcy uczestników – dodaje Evini.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Warszawa
Rowerowy Maj
statystyki
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.