TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Łomży działa już rower miejski
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.04.2019 16:20:56
Zdj. BikeU

Ponad 100 rowerów miejskich dostępnych na 15 stacjach mają do dyspozycji mieszkańcy Łomży (Podlaskie). W sobotę w mieście ruszył nowy sezon rowerów – ŁoKeR.

Ponad 100 rowerów miejskich dostępnych na 15 stacjach mają do dyspozycji mieszkańcy Łomży (Podlaskie). W sobotę w mieście ruszył nowy sezon rowerów – ŁoKeR.


To drugi sezon, kiedy działać będzie Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR. Rowery można wypożyczać do 1 listopada - poinformował łomżyński magistrat.


Sezon na rowery miejskie promował już w piątek zorganizowany w mieście wyścig rowerowy.

Pilotaż roweru miejskiego w Łomży przeprowadzono w 2018 r. Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży przypomina, że przed rokiem mieszkańcy mogli wypożyczać rowery na 13 stacjach. Podsumował również, że w ciągu pół roku działania ŁoKeRów w systemie zarejestrowało się ponad 2,3 tys. użytkowników, rowery wypożyczono ponad 22 tysiące razy.


Łomża jest kolejnym obok Białegostoku miastem w Podlaskiem, gdzie rozwija się system rowerów miejskich. ŁoKeR działa dzięki wsparciu finansowemu miasta Łomża, ale też wielu sponsorów.

Pierwsze 15 minut jazdy ŁoKeRem jest bezpłatne, za kolejną godzinę należy zapłacić złotówkę. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łomża
ŁoKeR
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.