TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Łodzi ruszyła linia nr 120
MPK-ŁÓDŹ InfoTram.pl - Opublikowano: 02.06.2018 19:29:33
W Łodzi ruszyła linia nr 120 (foto: MPK)

Od dzisiaj pasażerowie komunikacji miejskiej mogą zwiedzać Łódź z okien zabytkowego tramwaju typu Sanok. O ciekawych wydarzeniach z dziejów miasta oraz łódzkiej komunikacji miejskiej opowiedzą im przewodnicy z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Od dzisiaj pasażerowie komunikacji miejskiej mogą zwiedzać Łódź z okien zabytkowego tramwaju typu Sanok. O ciekawych wydarzeniach z dziejów miasta oraz łódzkiej komunikacji miejskiej opowiedzą im przewodnicy z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Co ważne podróż tym wyjątkowym tramwajem jest bezpłatna dzięki projektowi "Turystyczna linia tramwajowa po Łodzi", który został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego. Linia otrzymała nr 120, przez co nawiązuje do rocznicy uruchomienia tramwajów w Łodzi i zarazem pierwszych tramwajów elektrycznych w Królestwie Polskim.

Specjalna linia tramwajowa nr 120 ma funkcjonować od 2 czerwca 2018 r. do 30 września 2018 r. we wszystkie soboty i niedziele. Zabytkowy tramwaj należący do Tomasza Adamkiewicza, prezesa TOnZ, będzie kursować po niej w godz. 9 -17.

Trasa linii 120:

WIDZEW STADION – Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Węglowa, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Piłsudskiego, Bandurskiego, Bratysławska, Karolewska – KAROLEW

Trasa obowiązuje w dwóch kierunkach.

Godziny odjazdów tramwaju z przystanku

Widzew – Stadion:

- soboty- 9.48, 11.24, 13, 14.35

- niedziele: 9.48, 11.23, 12.58, 14.33

Godziny odjazdów tramwaju z krańcówki Karolew:

- soboty - 10.42, 12.18, 13.53, 15.28

- niedziele – 10.41, 12.16, 13.51, 15.26

W każdą sobotę i niedzielę o godz. 12 na krańcówce Karolew będzie organizowany konkurs wiedzy o historii komunikacji miejskiej, którego zwycięzca otrzyma nagrodę od MPK – Łódź.

Natomiast podczas dalszej podróży o zabytkach znajdujących się wzdłuż trasy linii 120, a także o filmowej Łodzi opowiadać będą przewodnicy TOnZ.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK-Łódź
zabytek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.