TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Łodzi powstaje nowe torowisko. Na ulicy Dąbrowskiego
- Opublikowano: 16.05.2019 12:49:13
W Łodzi powstaje nowe torowisko. Na ulicy Dąbrowskiego (foto: UMŁ)

Na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Rzgowskiej trwają ostatnie prace związane z budową nowego torowiska. Prace rozpoczęły się tam w sierpniu ubiegłego roku.

Na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Rzgowskiej trwają ostatnie prace związane z budową nowego torowiska. Prace rozpoczęły się tam w sierpniu ubiegłego roku.

Pozostało nam wylanie betonu między torami na samym skrzyżowaniu, budowa przystanków oraz ustawienie kilku słupów trakcyjnych – mówi Kamil Bajer, kierownik budowy z firmy TOR-KRAK.

Na dalszym fragmencie ulicy Dąbrowskiego, od Rzgowskiej do Łomżyńskiej, trwa układanie asfaltu. Natomiast między Kilińskiego a Podgórną, gdzie prace rozpoczęły się w tym roku wykonawca uporał się z infrastrukturą podziemną i budowana jest nowa droga. Układane są krawężniki i płyty pod nowe tory oraz wykonywana jest podbudowa przyszłej jezdni.

Odcinek ulicy Dąbrowskiego od Kilińskiego do Łomżyńskiej oraz skrzyżowanie z Kilińskiego zostały zakończone w ubiegłym roku. W ramach całej inwestycji przebudujemy jezdnię oraz torowisko ulicy Dąbrowskiego od Rzgowskiej do Podgórnej. Powstaną również wygodne przystanki komunikacji miejskiej, nowe chodniki i droga dla rowerów.

Inwestycja rozpoczęła się w styczniu 2018 roku. Zakończenie planowane jest w drugiej połowie tego roku. Koszt to 50 mln złotych. Przebudowa ulicy Dąbrowskiego to element dużego projektu wartego 660 mln złotych (411 mln złotych dofinansowania z UE). W ramach tego zadania wyremontujemy 11 km torowisk, jezdni i chodników, wybudujemy dwa kilometry nowych odcinków torów, kupimy 30 nowych tramwajów oraz zmodernizujemy zajezdnię Chocianowice.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
torowisko
budowa
  • Przemysław Mach – 16.05.2019

    Łódź to miasto które wymiera ostatnio tam byłem żeby sobie pozwiedzać i zgadzam się z Cezarym Pazurą bo kiedyś powiedział że to miasto meneli i miał rację jest tak do dzisiaj i żadne torowisko tego nie zmieni

  • Peter Kaminski – 16.05.2019

    Szkoda, że torowiska na Dąbrowskiego powstaje trzeci rok.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.