TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Łodzi nowe torowisko na ul. Wojska Polskiego
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.07.2018 13:08:04
W Łodzi nowe torowisko na ul. Wojska Polskiego

Łódzki Urząd Miasta podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Wartość projektu to niemal 114 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie blisko 74 mln zł.

Łódzki Urząd Miasta podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Wartość projektu to niemal 114 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie blisko 74 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie:

• Nowe torowisko

• Wyniesione perony przystankowe

• Chodniki

• Jezdnia

• Nowa krańcówka

• Parking typu park & ride

Projekt obejmuje przebudowę układu torowo-drogowego ul. Wojska Polskiego od Franciszkańskiej do Strykowskiej. W ramach projektu przewidziano też budowę nowego odcinka torowiska pod ul. Inflancką oraz budowę nowej pętli tramwajowej w rejonie przystanku Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zapewni to pełną integrację komunikacji miejskiej z pociągami ŁKA przyjeżdżającymi na stację Łódź Marysin.

W ramach projektu powstanie też parking typu park & ride. Zostawiając auto będziemy mogli skorzystać zarówno z komunikacji miejskiej jak i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Torowisko od ul. Strykowskiej do Zielnej będzie przebiegało po północnej stronie ul. Wojska Polskiego. Od ul. Zielnej do Franciszkańskiej torowisko zostanie przeniesione na stronę południową.

Przebudowane zostaną zatoki autobusowe i perony tramwajowe. Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg i rozpocząć prace projektowa. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku i zakończy w 2021 roku – podaje łódzki Urząd Miasta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
torowisko
budowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.