TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W kaskach na rowerach elektrycznych Wheels
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.12.2019 12:11:50
W kaskach na rowerach elektrycznych Wheels

Firma Wheels zmieniła projekt swoich elektrycznych rowerów współdzielonych, dodając do konstrukcji ochronne kaski z jednorazową wkładką biodegradowalną.

Firma Wheels zmieniła projekt swoich elektrycznych rowerów współdzielonych, dodając do konstrukcji ochronne kaski z jednorazową wkładką biodegradowalną. Ma to zachęcić klientów do zwiększania swojego bezpieczeństwa podczas przejazdów - podał serwis The Verge.

Bezpłatny kask z jednorazową wkładką

Gdy rower nie jest wypożyczony, kask automatycznie blokuje się w specjalnej obejmie. Jest dostępny nieodpłatnie dla wszystkich klientów aplikacji Wheels. Firma zapewniła, że maszyna "rozpoznaje, gdy kask jest używany" i zaoferowała 20 proc. zniżki za pierwszy przejazd, jeśli klient wykorzysta sprzęt ochronny.

Projektanci pomyśleli też o kwestiach higieny, dodając w kasku jednorazowe, odklejane wkładki, które są też biodegradowalne.

Wheels zapewnia przejazdy rowerami elektrycznymi na terenie USA: w Los Angeles, San Diego, Miami, Dallas, Austin, Scottsdale oraz Cleveland. Firma rozpoczęła też świadczenie usług w Sztokholmie.

400 mln dolarów na rozwój

Założony zaledwie w tym roku start-up, pomysł braci Jonathana i Joshuy Vinerów, zebrał dotychczas blisko 400 mln dolarów na rozwój świadczonych usług mobilności.

Verge przypomniał, że problem bezpieczeństwa osób wypożyczających rowery czy hulajnogi na minuty jest jednym z najtrudniejszym do rozwiązania dla tego rynku. Klienci robią to bowiem najczęściej pod wpływem impulsu, a kaski nie są zapewniane przez firmy świadczące usługi - mimo, że w regulaminie usługi wiele z nich wymaga korzystania z tego sprzętu ochronnego.

20 z urazami na 100 tys. przejazdów

Według ostatniego badania departamentów Zdrowia i Transportu miasta Austin ze 190 osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem hulajnóg elektrycznych zaledwie jedna z nich miała założony kask. Badacze dodali, że w okresie trzech miesięcy na 100 tys. przejazdów odniosło obrażenia średnio 20 osób.

Firma hulajnóg elektrycznych Bird w ramach kampanii podnoszącej tematy bezpieczeństwa oferowała użytkownikom darmowe przejazdy, jeśli wstawili do mediów społecznościowych swoje zdjęcia w kasku.

Debata na temat kasków

Debata odnośnie kasków rozgorzała w USA na nowo, po tym jak amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zarekomendowała wprowadzenie prawnego wymogu noszenia ich we wszystkich stanach USA. Choć kask może zredukować ryzyko wystąpienia urazów mózgu w razie wystąpienia wypadku, badania wskazują też, że nakaz jego noszenia obniża liczbę cyklistów - wskazał Verge.

Serwis dodał też, że według wielu ekspertów najskuteczniejszymi metodami zapobiegania urazom wśród osób na rowerach i hulajnogach jest budowa infrastruktury ochronnej, wprowadzanie ograniczeń prędkości samochodów i wspieranie inicjatyw poprawiających bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wheels
kask
rower elektryczny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.