TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W czwartek Gdańsk zadecyduje o podwyżce cen biletów
TransInfo.pl - Opublikowano: 29.01.2020 11:30:02
W czwartek Gdańsk zadecyduje o podwyżce cen biletów ; zdj. D. Werner/GAiT

30 stycznia, na XIX sesji Rady Miasta Gdańska, odbędzie się debata nad podwyżką cen biletów w komunikacji miejskiej.

30 stycznia, na XIX sesji Rady Miasta Gdańska, odbędzie się debata nad uchwałą "zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia zasad taryfowych, cen za przejazdy środkami gminnego transportu zbiorowego oraz wysokości opłat dodatkowych i opłat manipulacyjnych", czyli w skrócie nad podwyżką cen biletów.

O tej właśnie kwestii, w ramach programu telewizyjnego "Wszystkie Strony Miasta", rozmawiały Kamila Błaszczyk (KO) i Beata Dunajewska (WdG) oraz prowadzący program Marek Wałuszko.

-"Sytuacja jest dosyć skomplikowana – tłumaczyła Beata Dunajewska, przewodnicząca klubu radnych Wszystko dla Gdańska. - Z jednej strony wszystko podrożało. Kierowcy dostali podwyżki, podrożał prąd, podrożało paliwo. Z drugiej strony, uchwaliliśmy zniżki dla młodych ludzi, którzy w tej chwili jeżdżą bez biletów. To wszystko spowodowało, że jesteśmy w takiej sytuacji, że jeżeli chcemy się rozwijać, dokładać kolejne wozokilometry, jeżeli chcemy kupować nowe tramwaje i autobusy, to niestety musimy zmienić ceny biletów.

-"Wszystkie statystyki i badania społeczne pokazują, że gdańszczanie oczekują wysokiej jakości komunikacji miejskiej - mówiła Kamila Błaszczyk, wiceprzewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. - Niestety to wiąże się też z dużymi nakładami. Ale co jest ważne, wprawdzie ceny biletów dosyć wyraźnie drożeją z 3,20 zł do 3,80 za bilet jednorazowy, ale to, co otrzymują mieszkańcy w zamian od kwietnia, to jest coś unikatowego. Za 99 zł - cena biletu miesięcznego - będą mogli podróżować po całym mieście autobusem, tramwajem, SKM-ką, PKM-ką, Przewozami Regionalnymi – wszystko w obrębie Gdańska na jednym bilecie okresowym.

Transmisja z XIX sesji Rady Miasta Gdańska w czwartek 30 stycznia od godz. 9.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.