TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Veturilo - 1,7 mln wypożyczeń w 60 dni
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.05.2019 19:19:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Statystyki Warszawskiego Roweru Publicznego robią wrażenie. Przez 60 dni z Veturilo skorzystano 1,7 mln razy. W analogicznym okresie w zeszłym roku statystyki były mniejsze o pół miliona wypożyczeń.

Statystyki Warszawskiego Roweru Publicznego robią wrażenie. Przez 60 dni z Veturilo skorzystano 1,7 mln razy. W analogicznym okresie w zeszłym roku statystyki były mniejsze o pół miliona wypożyczeń.

Wzrost wypożyczeń

Po zimowej przerwie rozbudowane Veturilo (ponad 5,5 tys. rowerów i 380 stacji) wznowiło działanie 1 marca. Przez pierwszy miesiąc z WRP skorzystano 830 tys. razy, a w kwietniu 870 tys. razy. W 2018 roku marzec wypadł znacznie gorzej – 266 tys. wypożyczeń, za to kwiecień był lepszy – 970 tys. wypożyczeń.

Wzrost popularności Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie tłumaczy dynamicznym rozwojem infrastruktury rowerowej o długości ok. 600 km (z czego 200 km oddanych w ostatnich 4 latach) i rozbudową Veturilo.

Rowery elektryczne, tandemy i rowery dziecięce

Oprócz rowerów standardowych można w Veturilo wypożyczać rowery elektryczne (ich stacje znajdują się na Powiślu i wzdłuż Traktu Królewskiego), dziecięce, które można znaleźć w okolicach parków i terenów rekreacyjnych, a także tandemy.

Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z rowerami publicznymi w 5 podwarszawskich miejscowościach. Wypożyczony w Warszawie rower można oddać w jednym z tych miast i odwrotnie. Rowery miejskie spójne z Warszawskim Rowerem Publicznym działają w Konstancinie-Jeziornej, Piasecznie, Markach, Otwocku i Michałowicach. W najbliższym czasie dołączy Pruszkowski Rower Publiczny. Wówczas Łącznie pod Warszawą kompatybilnych będzie 36 stacji i 350 rowerów – informuje ZDM.

Veturilo jest jednym z największych systemów rowerowych w Europie. W 2018 roku rowery wypożyczono ponad 6,4 mln (dla porównania w 2017 roku 5,2 mln). Jeśli dynamika wypożyczeń utrzyma się w kolejnych miesiącach, to w tym roku również zostanie pobity rekord wypożyczeń.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.