TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Utrudnienia w kursowaniu częstochowskich tramwajów. Przez opady śniegu
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 19.04.2017 15:42:22
Utrudnienia w kursowaniu częstochowskich tramwajów. Przez opady śniegu (foto: UM Częstochowa)

W Częstochowie i powiecie częstochowskim, gdzie minionej doby spadło nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu, trwa usuwanie skutków ataku zimy. Choć sytuacja powoli poprawia się, w niektórych miejscach przywracanie dostaw energii elektrycznej może potrwać do piątku.

Częstochowa i powiat częstochowski to obszar najbardziej dotknięty ostatnimi intensywnymi opadami w woj. śląskim. Od wtorku spadło tu 50-60 cm mokrego śniegu, co w połączeniu z porywistym wiatrem skutkowało powaleniem lub nadłamaniem wielu drzew, a w konsekwencji utrudnieniami na drogach i zerwaniem wielu linii energetycznych. Tylko w Częstochowie i powiecie częstochowskim dostaw prądu zostało pozbawionych 44 tys. odbiorców.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i starosta powiatu częstochowskiego Krzysztof Smela odebrali w środę w Miejsko-Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego informacje o aktualnej sytuacji od przedstawicieli służb, straży i inspekcji.

Według przekazanych na spotkaniu informacji intensywne opady śniegu powinny już zanikać, a dostawy prądu w Częstochowie powinny zostać przywrócone najdalej w ciągu 48 godzin. Według informacji z Tauronu od rana nad przywróceniem dostaw energii elektrycznej w Częstochowie i okolicach pracowało 30 zespołów usuwających awarie.

Od środowego rana były problemy w kursowaniu częstochowskich tramwajów. To efekt awarii sieci zasilającej, przeszkód na torowiskach lub wynik konieczności usunięcia kolejnych zagrożeń dla sieci trakcyjnej, np. ze strony zwisających gałęzi drzew. Autobusy także zmagały się na niektórych trasach ze skutkami ataku zimy, wiele z nich miało opóźnienia.

Jak podają przedstawiciele lokalnych władz, główne drogi w mieście są przejezdne, choć panujące na nich warunki są nadal trudne. Miejska komunikacja autobusowa i tramwajowa działa z niewielkimi utrudnieniami.Sprawdź też:
Częstochowa

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.