TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ustawa ptz znowelizowana przez Sejm
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 13.12.2019 09:30:29
Ustawa ptz znowelizowana przez Sejm

Sejm znowelizował ustawę o publicznym transporcie zbiorowym.

Sejm znowelizował ustawę o publicznym transporcie zbiorowym.

Zawieranie do końca 2020 r. umów na przekazywanie przez marszałków województw dopłat do biletów ulgowych sprzedawanych przez komercyjnych przewoźników autobusowych zakłada nowela ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, którą w czwartek uchwalił Sejm.

Za przyjęciem rozwiązania głosowało 304 posłów, nikt nie był przeciw, a wstrzymało się od głosu 129 posłów.

Oznacza to, że przepisy na podstawie których następuje refundacja kwot za ulgi przewozowe operatorom będą obowiązywały również w roku 2020. Dzięki temu ulgi, które obowiązują do tej pory, będą obowiązywać również w roku przyszłym.

Ponadto dzięki nowelizacji, swoją ważność zachowają w przyszłym roku zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie zbiorowym.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
ptz
sejm
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.