TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

US: Metropolia musi zapłacić VAT za autobusy
GAZETA WYBORCZA - Opublikowano: 28.09.2019 11:41:59

Zdaniem skarbówki metropolia musi zapłacić VAT za autobusy. GZM chce decyzji sądu.

Jak informuje Gazeta Wyborcza - Zdaniem skarbówki metropolia musi zapłacić VAT za autobusy. GZM chce decyzji sądu.

40 milionów złotych więcej za autobusy i tramwaje zapłacą miasta aglomeracji. Krajowa Administracja Skarbowa uznała, że Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia musi płacić podatek VAT od składek na komunikację publiczną.

Co najmniej dziwna wydaje się być sytuacja, w której Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma płacić podatek VAT od składek, jakie miasta przeznaczają na transport publiczny w województwie. Taką informację podała Krajowa Administracja Skarbowa, czytamy w dzisiejszej Gazecie Wyborczej.

To o tyle zaskakujące, że wcześniejszy organizator transportu, który w naszym regionie działał do 1 stycznia 2019, KZK GOP, takiego podatku płacić nie musiał. Katowicka skarbówka już zwróciła się do GZM o skorygowanie faktur VAT i złożenie wyjaśnień. Władze Metropolii nie zgadzają się z tą decyzją fiskusa. Zapowiadają odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Sytuacja, w której miasta zostaną obciążone dodatkowymi kosztami może być niezwykle niebezpieczna, biorąc pod uwagę problemy z zamknięciem budżetu na 2020 rok, jakie sygnalizują władze miast naszego regionu. Przypomnijmy, że w związku z obniżeniem podatku z 18 do 17%, wprowadzeniu zerowego PIT-u dla osób poniżej 26. roku życia oraz podniesieniu kosztów uzyskania przychodu miasta spodziewają się utraty sporej ilości funduszy.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GZM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.