TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Urwane koło ciężarówki uderzyło w autobus
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2019 09:33:34
Urwane koło ciężarówki uderzyło w autobus; Fot KWP Łódź

1 marca, w Łódzkim, urwane koło ciężarówki uderzyło w autobus - zginął jego kierowca.

Jedna osoba zginęła i dwie odniosły obrażenia w wypadku, do którego doszło w piątek - 1 marca - ok. godz. 1:40 w miejscowości Tur (pow. poddębicki). Urwane w czasie jazdy koło ciężarówki wpadło na szybę autobusu, którym podróżowała grupa Ukraińców. Na miejscu zginął kierowca autobusu.

Jak poinformowała PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach Sylwia Kaźmierczak, wstępnie ustalono, że podczas manewru wymijania z nieznanych jeszcze przyczyn w samochodzie ciężarowym urwało się koło, które następnie uderzyło w przednią szybę jadącego autobusu.

W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca autobusu. Pojazdem podróżowało 15 obywateli Ukrainy. Dwoje z nich trafiło do szpitala z obrażeniami. Pozostali podróżni zostali ulokowani w pobliskiej szkole.

Zbadano, że kierowca ciężarówki był trzeźwy podczas wypadku.

Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby, m.in. sześć jednostek straży pożarnej i dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Zamknięta była droga wojewódzka nr 703; ruch kierowano objazdem. Obecnie - pod nadzorem poddębickiej prokuratury - trwają czynności, które mają wyjaśnić przyczyny zdarzenia.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Łódzkie
  • Sebbastian Pioro – 01.03.2019

    Niestety - dziadtransy nie dbają o stan techniczny... Właściciel pojazdu (jeśli to nie kierowca) powinien zasiąść na ławie oskarżonych jako współsprawca wypadku...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.