TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uratowali wodne tramwaje - dostali nagrodę
InfoShip.pl - Opublikowano: 19.06.2019 17:30:10
Uratowali wodne tramwaje - dostali nagrodę

W czerwcu krakowscy wodni policjanci kilkakrotnie ratowali jednostki pływające, które zrywały się z cum i dryfowały w kierunku pobliskich mostów, zagrażając przęsłom.

W Komisariacie Wodnym Policji w Krakowie 17 czerwca br. w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość wręczania nagród 12 funkcjonariuszom tej jednostki za działania ratownicze na wodach Małopolski podczas majowej powodzi.

Na spotkanie z funkcjonariuszami przyjechał pan Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Wojewoda w imieniu ministra, oraz swoim podziękował policjantom za trud włożony w walkę z żywiołem wodnym, jak i wszelkie działania mające na celu ratowanie ludzi oraz mienia.

Walka o mosty

Przypomnijmy: Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, którzy na co dzień monitorują pod kątem bezpieczeństwa krakowski odcinek Wisły, w te dni mieli pełne ręce roboty. Funkcjonariusze kilkakrotnie ratowali jednostki pływające, które zrywały się z cum i dryfowały w kierunku pobliskich mostów, zagrażając przęsłom. 24 maja br. udało się im rozdzielić i bezpiecznie przeprowadzić pod filarami mostu Dębnickiego 4 tramwaje wodne, które bezwładnie znosiła rzeka.

Kilka dni później, w ten sam sposób ratowali kolejne dwa tramwaje wodne, a innym razem zabezpieczali motorówki, które zerwały się z przystani. Z uwagi na wysoki poziom wody w Wiśle, a także częściowe zalanie brzegów i wałów bardzo dużo drzew zostało podmytych i spływało wraz z nurtem Wisły. Policjanci komisariatu wodnego monitorowali lustro wody pod kątem ujawniania dużych konarów i spławiali je w sposób kontrolowany w kierunku brzegu, gdzie były przywiązywane linami przez żołnierzy oraz strażaków.

Wojewoda Małopolski wręczył 8 policjantom nagrody pieniężne od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie uhonorował nagrodami 4 kolejnych policjantów, którzy podczas stanu powodziowego "walczyli" o nowo budowany most kolejowy łączący Zabłocie z Kazimierzem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
Wisła
Port Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.