TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowa na tramwaje dla Gorzowa jeszcze we wrześniu
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.09.2017 15:13:16 10 komentarzy
Umowa na tramwaje dla Gorzowa jeszcze we wrześniu

Mimo, że od rozstrzygnięcia przetargu na dostawę tramwajów dla Gorzowa Wielkopolskiego minęło już klika miesięcy to nadal strony nie podpisały umowy.

Mimo, że od rozstrzygnięcia przetargu na dostawę tramwajów dla Gorzowa Wielkopolskiego minęło już klika miesięcy to nadal strony nie podpisały umowy.

Jak udało nam się dowiedzieć ma to nastąpić jeszcze we wrześniu. Pierwsze niskopodłogowe tramwaje mają wyruszyć na trasy już pod koniec przyszłego roku. Według informacji przedstawionych przez Urząd Miasta remont pierwszego odcinka zakończy się w 2018 roku. Wtedy to ma zostać też dostarczony pierwszy wagon wyprodukowany przez PESĘ.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl Gorzów Wielkopolski ma już zapewnione dofinansowane na zakup nowego taboru tramwajowego. Podpisanie umowy z PESĄ jest zatem pewne. Gorzowskie MZK kupi od PESY 14 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych tramwajów, trójczłonowych, dwukierunkowych. Jeden wagon ma być przystosowany do potrzeb nauki jazdy. Zamówienie obejmuje też specjalistyczne wyposażenie obsługowe i pakiet eksploatacyjno - naprawczy dla wszystkich tramwajów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
MZK Gorzów Wielkopolski
umowa
Gorzów Wielkopolski
 • kolejFAN – 08.09.2017

  a co na to newag ?

 • Abc – 08.09.2017

  A co to Newag?

 • papek – 08.09.2017

  Człowieku przecież Newag nawet nie stanął do przetargu,więc o co ci chodzi?

 • JA – 09.09.2017

  Wszystko fajnie, ale dlaczego nie będą robić al. 11 Listopada? Tam tory są tak koślawe, że nowe tramwaje często będą się wykolejać.

 • 123 – 10.09.2017

  @JA na al. 11. Listopada wystarczy je podbić. A nowe tramwaje na spokojnie będą jeździć bez problemów

 • Klaudia – 11.09.2017

  Od października prawdopodobnie cała sieć będzie zawieszona i na ulicy warszawskiej czy pomorskiej pojawi się tylko linia T1 bo po zakończeniu remontu przy białym kościółku linie kursujące do tej pory warszawską(113,124,125 czy 126) wrócą na swoje stare trasy. Teraz potoki pasażerskie rozłożone są na kilka linii a jak pojawi się na tych ulicach tylko zastępcza linia za tramwaj to nieciekawie to będzie wyglądać.A odnosnie remontów to nie wiem czy w planie jest remont torowiska na pomorskiej bo tam też dobrze to nie wygląda.

 • Mickey – 11.09.2017

  Czyli po prostu chcą zsynchronizować remont z dostawą, pewnie planują to jakoś uświetnić wspólnie. Tak czy siak czekam z niecierpliwością na podpisanie umowy i rozpoczęcie odliczania dostawy w końcu nowoczesnych tramwajów.

 • rysiuuu – 12.09.2017

  Na warunki Gorzowskie żaden z kilku remontów nie zakończy się o czasie także zapomnijcie że przez najbliższe 5 lat pośmigacie niską podłogą.No ale zawsze mzk będzie mogło zrobić dzień otwarty w zajezdni i pozwolić porobić fotki nowym pojazdom które nie wiadomo kiedy wyjadą na tory...

 • XXL – 14.09.2017

  Unieważniono przetarg na Walczaka gdzie mieli przedłużyć linie w okolice urzędu pracy bo firmy za dużo chciały.Podobnie będzie na Sikorskiego bo też nikt nie chce się podjąć budowy deptaka.Z Kostrzyńską też wieczne problemy,więc po co te nowe tramwaje,po czym one będą jeździć? bo bez remontu tych ulic niskopodłogowe nie mają szans na wyjechanie na tory.A o budowie linii na Górczyn nie wspominam bo tam to pewnie z 5 lat będzie trwało...

 • Artur – 17.09.2017

  Niskopodłogowe nawet jakby miały jechać z prędkością 15-20 km/h to i tak nie mogą wyjechać na takie tory jak są na pomorskiej czy walczaka.Jak remonty się przedłużą to te tramwaje będą mogły oglądać wycieczki szkolne w zajezdni.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.