TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowa Łodzi z Modertransem wiosną 2020 roku
InfoTram.pl - Opublikowano: 03.02.2020 13:15:57
Umowa Łodzi z Modertransem wiosną 2020 roku

Aby komunikacja miejska była jeszcze wygodniejsza, wiosną tego roku Łódź podpisze umowę na zakup kolejnych 30 niskopodłogowych tramwajów. Dostarczy je Modertrans.

Aby komunikacja miejska była jeszcze wygodniejsza, wiosną tego roku Łódź podpisze umowę na zakup kolejnych 30 niskopodłogowych tramwajów. Dostarczy je Modertrans.  

Wraz z prowadzonymi i zaplanowanymi remontami torowiska na Przybyszewskiego, Rydza-Śmigłego, czy Rzgowskiej, niskopodłogowe tramwaje pojawią się na kolejnych trasach.

Po Łodzi kursuje już ponad 100 niskopodłogowych tramwajów. To 10 razy więcej niż ponad dekadę temu. W najbliższym czasie przybędzie kolejne kilkadziesiąt wygodnych, klimatyzowanych, niskopodłogowych tramwajów.

MPK posiada ponad 400 wagonów tramwajowych, za pomocą których uruchamia w dni robocze 231 brygad kursujących na 20 liniach. 36% kursujących po mieście tramwajów w dni robocze jest niskopodłogowa. Dostępność wygodnych, niskopodłogowych tramwajów zwiększa się w weekendy, kiedy to w sobotę 48% kursów obsługiwana jest tramwajami z niską podłogą, a w niedzielę jest to aż 57% wszystkich realizowanych tego dnia kursów.

Coraz większa liczba niskopodłogowych tramwajów, pozwala na zwiększenie dostępności transportu zbiorowego osobom niepełnosprawnym, czy osobom z wózkiem dziecięcym. Niskopodłogowe tramwaje to również większy komfort dla osób starszych i brak trudności z wsiadaniem. Ponadto nowoczesny tabor wyposażony w klimatyzację i odpowiednie ogrzewanie, zapewnia większy komfort dla wszystkich pasażerów.

Obecnie w Łodzi 3 linie są w pełni obsługiwane taborem niskopodłogowym. To 3, 10 i 11B. Na część linii kierowane są kolejne niskopodłogowe tramwaje, aby ich dostępność rozkładać na różnych trasach i tym samym zapewnić niskopodłogowe tramwaje na trasach docierających we wszystkich kierunkach miasta. Dostępność ta jest jeszcze większa w weekend, gdzie na liniach 2, 8, 12, 15 i 17 kursują wyłącznie tramwaje niskopodłogowe lub z niskopodłogową częścią, umożliwiające łatwe wsiadanie. W tygodniu średnio połowa taboru na tych liniach obsługują tramwaje z niską podłogą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Modertrans
MPK Łódź