TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ulica Wojska Polskiego w Łodzi z nowym torowiskiem
- Opublikowano: 22.03.2019 12:51:05
Ulica Wojska Polskiego w Łodzi z nowym torowiskiem (foto: UM Łódź)

W piątek, 22 marca, podpisana została umowa na wykonanie projektu przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę torowiska, jezdni oraz chodników.

W piątek, 22 marca, podpisana została umowa na wykonanie projektu przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę torowiska, jezdni oraz chodników.

Ważnym elementem będzie połączenie komunikacji miejskiej z koleją. Powstanie nowy odcinek torowiska pod ul. Inflancką, nowa pętla tramwajowa w rejonie przystanku Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz parking. Będzie można szybko przesiadać się między różnymi środkami transportu – mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulica Wojska Polskiego zostanie całkowicie przebudowana na odcinku od Franciszkańskiej do Palki. Torowisko od ul. Strykowskiej do Zielnej będzie przebiegało po północnej stronie ul. Wojska Polskiego. Od ul. Zielnej do Franciszkańskiej torowisko zostanie przeniesione na stronę południową. Przebudowane zostaną także zatoki autobusowe i perony tramwajowe, tak aby osoby starsze mogły wygodnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Firma, z którą została podpisana umowa ma teraz 12 miesięcy na wykonanie dokumentacji i uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Prace budowlane powinny rozpocząć się w 2020 roku.

Szacowany koszt inwestycji to ok. 114 mln zł. z czego dofinansowanie wyniesie 74 mln zł.

W ramach inwestycji powstaną:

• nowe torowisko

• wyniesione perony przystankowe

• chodniki

• jezdnia

• nowa krańcówka

• parkingSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
budowa
torowisko