TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

UITP 2019: Elektryki VDL na ekspresowej linii
- Opublikowano: 14.06.2019 12:00:23
UITP 2019: Elektryki VDL na ekspresowej linii

Podczas wystawy w Sztokholmie Holendrzy pokazali jeden z 13 zamówionych przegubowych autobusów elektrycznych VDL Citea dla nowej trasy HelsingborgsExpressen w południowej Szwecji.

Podczas wystawy w Sztokholmie Holendrzy pokazali jeden z 13 zamówionych przegubowych autobusów elektrycznych VDL Citea dla nowej trasy HelsingborgsExpressen w południowej Szwecji.

Pojazdy wejdą do obsługi za moment - a dokładniej 16 czerwca 2019 r. Od tego dnia 13 e-autobusów VDL Citea SLFA-181 Electric - w barwach Arriva Szwecja – wyruszą na kompletnie nową linię BRT, zarządzaną przez Skånetrafiken. Jako dostawca "pod klucz", VDL Bus & Coach jest również odpowiedzialny za dostawę i wdrożenie infrastruktury ładowania.

Elektryczne BRT

Ta nowa, autobusowa linia ekspresowa zapewni pasażerom bardziej atrakcyjną opcję transportu publicznego, ponieważ będą mogli teraz podróżować szybciej i wygodniej. Autobusy o zerowej emisji przyczynią się do czystszego środowiska i generują mniej hałasu niż konwencjonalne autobusy z silnikiem diesla.

Fredrik Dahlborg, dyrektor zarządzający VDL Bus & Coach Sweden, powiedział: - "VDL Bus & Coach jest bardzo dumny i wdzięczny, że został wybrany do współpracy z Arriva i Skånetrafiken do projektu HelsingborgsExpressen. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania e-mobilności VDL dla Arriva Helsingborg zostaną docenione przez pasażerów i przyczynią się do przyciągnięcia większej liczby pasażerów."

Czwarty kontrakt

Projekt HelsingborgsExpressen to czwarty projekt VDL w Szwecji. Pierwszy szwedzki elektrobus VDL został dostarczony operatorowi Byberg & Nordin dla miasta Härnösand w lutym 2015 r. Od grudnia 2018 r. W Karlstad działają cztery przeguby elektryczne Citea. W tym miesiącu w Umeå rozpocznie się projekt e-mobilności z 25 pojazdami Citeas SLFA-181 Electric. Aby w pełni skoncentrować się na tej ekspansji, VDL Bus & Coach zainwestował w rozbudowę swojej szwedzkiej krajowej organizacji sprzedaży i obsługi, która od 1 stycznia 2018 r. jest w 100% zależna od VDL Bus & Coach bv.

Dodajmy na koniec, że VDL ma już na swoim koncie ponad 50 projektów e-mobilności w Europie Zachodniej. Poza Szwecją, elektryczne autobusy VDL działają w Holandii, Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Francji i Norwegii. W wielu przypadkach VDL odpowiada również za wdrożenie infrastruktury, zarządzanie projektami oraz serwis całego systemu.

Szwedzka trzynastka

System w Helsingborgu obejmie 13 szt. autobusów VDL Citeas SLFA-181 Electric w wersji BRT , wyposażonych w akumulatory o dużej mocy 169 kWh. Montowany na dachu pantograf umożliwia szybsze ładowanie pojazdów, zapewniając optymalną dostępność operacyjną. Pojazdy będą szybko ładowane w ciągu dnia na końcowych odcinkach linii i w pełni ładowane w zajezdni każdej nocy.

E-autobusy dla Arriva Sweden są wyposażone w bardzo atrakcyjny, nowoczesny wystrój wnętrz, a także w … bar kawowy dla pasażerów stojących, co jest pomysłem Skånetrafiken. Zobaczcie to na filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
elektrobus
UITP
VDL
Szwecja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.