TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uber wjeżdża z rowerami do Londynu. Jump!
InfoBike.pl - Opublikowano: 27.05.2019 10:30:35
Uber wjeżdża z rowerami do Londynu. Jump!

Uber chce przesadzić londyńczyków na rowery.

Aplikacja, znana z łączenia pasażerów z kierowcami aut, uruchamia w Wielkiej Brytanii system wypożyczania rowerów elektrycznych. Swoje jednoślady o nazwie Jump od 24 maja  testuje w Londynie - informuje 'The Guardian'.

Uber umieścił 350 jasnoczerwonych e-rowerów w dzielnicy Islington w północnej części miasta, z których można korzystać już od 26 maja. W nadchodzących miesiącach chce rozszerzyć swoją działalność na inne londyńskie gminy.

Rowery, lokalizowane za pomocą mapy i GPS w telefonie, można zostawiać niemal w dowolnym miejscu. Parkowanie jednośladów jest zakazane w takich punktach, jak parki czy stadiony. Osoby, które złamią te zasady, zostaną ukaraną grzywną w wysokości 25 funtów.

Jump cena

Ile kosztuje przejażdżka Jumpem? Opłata za odblokowanie roweru to 1 funt, a za każdą kolejną minutę pedałowania zapłacimy 12 pensów.

Zdaniem radnych Islington, którzy jako pierwsi zezwolili na rowery Jump, "nowa usługa pomoże ludziom podróżować po okolicy szybko, tanio i wygodnie".

-"Mamy nadzieję, że więcej osób przesiądzie się na rower, który jest zdrowszy i bardziej przyjazny dla środowiska" - przyznała w rozmowie z "The Guardian" lokalna radna, Claudia Webber.

Rowery Jump jeżdżą już po USA i Kanadzie, a także w kilku europejskich miastach. W niektórych miejscach Uber ma także w ofercie elektryczne hulajnogi, które wciąż są jednak zakazane na brytyjskich drogach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Uber
W. Brytania
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.