TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Turcy dostarczą tramwaje dla Olsztyna. Oferta wybrana
- Opublikowano: 16.05.2018 12:20:29 3 komentarze
Turcy dostarczą tramwaje dla Olsztyna. Oferta wybrana

Olsztyn wybrał ofertę, która wpłynęła w przetargu na dostawę tramwajów. Złożył ją turecki Durmazlar.

Olsztyn wybrał ofertę, która wpłynęła w przetargu na dostawę tramwajów. Złożył ją turecki Durmazlar.

Oferta mieściła się w budżecie. Firma zaproponowała cenę 107.932.473,43 zł brutto w wersji podstawowej, 98.257.320,00 za opcję, 206.189.793 zł za całość zamówienia. Olsztyn na cel przeznaczył, za zamówienie podstawowe 110.700.000,00 zł brutto.

Jak pisaliśmy pozostali producenci – PESA, Solaris Tram i Siemens przesłali pisma, w których wyjaśni Ili powody nie przedstawienia oferty cenowej. Przedmiotem jest dostawa 24 sztuk pociągów tramwajowych, niskopodłogowych, dwukierunkowych, w tym: zamówienie podstawowe obejmuje wyprodukowanie, dostarczenie, wydanie i przeniesienie przez wykonawcę na zamawiającego własności oraz objęcie serwisem gwarancyjnym fabrycznie nowych 12 sztuk tramwajów, niskopodłogowych, wieloczłonowych z napędami silnikami prądu przemiennego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem zajezdni, pakietem eksploatacyjno-naprawczym i pakietem naprawczym oraz zamówienie w ramach prawa opcji, które obejmuje 12 sztuk pociągów tramwajowych, niskopodłogowych, dwukierunkowych.

Wybór oferty jako najkorzystniejszej otwiera drogę do podpisania umowy. Ta z kolei stanie się przepustką dla tureckiego producenta do Europy.

Warto zauważyć, że turecka oferta nie była idealna. Dostała 84 pkt. Po 0 pkt przyznano za zwiększone przejścia w przedziale pasażerskim, urządzenia hydrauliczne/pneumatyczne i 6 drzwi dwuskrzydłowych.

Wartość całego zamówienia obejmującego 24 pojazdy to nieco poand 206 mln złotych - informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. W podstawowym wariancie dostarczonych zostanie 12 tramwajów za niemal 108 mln złotych. Pierwsze dwa mają trafić do Olsztyna w 21 miesięcy od podpisania umowy, ostatnie - pięć miesięcy później. Kolejne będą mogłyby być dokupowane w zależności od możliwości finansowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
 • Kuba Perkowski – 16.05.2018

  W sumie skoro byli najlepsi w przetargu to czemu nie. Przecież PESA i newag a nawet sporadycznie cegielski sa kupowane za granicą. Nie bawmy sie w protekcjonistow vo to nic dobrego nie przyniesie

 • Krzysiek Basiak – 16.05.2018

  Igor, jedziemy na kebaby do Olsztyna? :D

 • mechanik – 16.05.2018

  Czyli tak jak wielokrotnie twierdziłem i dalej twierdzę, że Olsztyn na tym ruchu może wyjść bardzo dobrze.

 • Marcin Maciocha – 16.05.2018

  Wow na takiej małej sieci 2 rodzaje tramwajów pogratulować decyentom :)))))

 • Maciek Cała – 16.05.2018

  Haha dobrze tak wieśniakom

 • Piotr Garbicz – 16.05.2018

  Krzysiek Bobek Grzegorz Jakub Mental schokue?

 • pyrlander – 18.05.2018

  Po pierwsze turecka firma nie wygrała, a raczej wygrała sama ze sobą. Po drugie FPS H. Cegielski nie sprzedał za granicę żadnego tramwaju (nie licząc doczep dla Niemców, ale to dawno i (nie)prawda, a w kraju żadnego niskopodłogowego.

 • mechanik – 23.06.2018

  @pyrlander - czyli wygrała przetarg, zaprzeczanie temu to absurd. A co jeszcze ma do tego Cegielski, to już nikt nie zrozumie...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.