TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy osoby poszkodowane wskutek zderzenia tramwajów w Mysłowicach
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.07.2020 13:15:33
zdjęcie ilustracyjne

Trzy osoby zostały zabrane do szpitala w następstwie zderzenia dwóch tramwajów linii 26 w Mysłowicach.

Trzy osoby zostały zabrane do szpitala w następstwie zderzenia dwóch tramwajów linii 26 w Mysłowicach.

W czwartek (9 lipca) przed południem na tramwaj stojący na końcowym przystanku linii przed mysłowickim dworcem kolejowym najechał kolejny wóz. Jak poinformował PAP rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada, zdarzenie miało miejsce o godz. 10.35. Uczestniczyły w nim dwa tramwaje typu E1, obsługujące linię nr 26, która kursuje między mysłowickim dworcem, a sosnowiecką dzielnicą Milowice.

"Na stojący tramwaj linii nr 26 najechał następny wagon tej samej linii. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną była awaria techniczna tramwaju. Motorniczy nie mógł zahamować; gdy zorientował się o tym, zdążył wyskoczyć z kabiny i krzyknąć do pasażerów, aby się czegoś uchwycili" - relacjonował rzecznik.

"Motorniczemu tego tramwaju nic się nie stało. Choć prędkość nie była duża, siła tego uderzenia - wobec masy tramwajów, była jednak dość duża. Pokrzywdzony został motorniczy pierwszego wagonu i dwoje pasażerów drugiego - przewieziono ich do szpitala" - dodał Zowada.

Zaznaczył, że w kontekście niedawnych wydarzeń w warszawskich autobusach spółki Arriva, motorniczy drugiego wozu został przebadany zarówno pod kątem alkoholu, jak i środków odurzających. "Oba testy wyszły negatywnie" - podkreślił rzecznik TŚ.

Podał też, że prace w miejscu zderzenia potrwają zapewne do popołudnia. Z tego względu w Mysłowicach nie kursują zarówno linia nr 26, jak i linia nr 14, łącząca mysłowicki dworzec z Placem Miarki w Katowicach.

Zastępcze autobusy obsługują w tym czasie odcinki między pętlą w Mysłowicach, a sosnowiecką Dańdówką oraz katowicką zajezdnią w Szopienicach.

Wozy typu E1 Tramwaje Śląskie pozyskały z Wiednia; podobne tramwaje z tego miasta użytkowane są też w Krakowie.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mysłowice
wypadek
Tramwaje Śląskie