TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy nowe trasy Wizz Air. Z Warszawy, Gdańska i Katowic
InfoAir.pl - Opublikowano: 19.06.2019 14:30:17
Z Polski z Wizz Air do Podgoricy i Santander

Wizz Air zainaugurował nowe rejsy z Polski m.in. do Podgoricy i Santander.

Węgierski Wizz Air uruchomił nowe trasy z Polski m.in. z Warszawy i Katowic do Podgoricy, czy z Gdańska do Londyn Gatwick - poinformował 18 czerwca przewoźnik. Linia w 2018 r. na trasach z i do Polski przewiozła 9,3 mln pasażerów.

Wizz Air z Katowic od poniedziałku lata do Castellon w Hiszpanii dwa razy w tygodniu (poniedziałki, piątki), a od 15 czerwca do Santander także w Hiszpanii (we wtorki, soboty) i do Podgoricy - stolicy Czarnogóry (wtorki, czwartki, soboty).

Z kolei z Warszawy od 15 czerwca do Podgoricy (wtorki, czwartki, soboty), a z Gdańska codziennie na Londyn Gatwic, także od 15 czerwca.

-"Podgorica, Castellon i Santander będą doskonałym wyborem dla osób lubiących wypoczywać na plaży. Z kolei codzienne loty do Londynu Gatwick zaspokoją potrzeby podróżujących w celach turystycznych i biznesowych do Londynu" - powiedziała cytowana w komunikacie manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air Paulina Gosk.

11 mln miejsc

Wizz Air w 2018 roku w polskiej siatce połączeń przewiózł 9,3 mln pasażerów. A 11 mln miejsc ma w sprzedaży w 2019 roku.

Flota Wizz Aira to 113 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 650 trasach łączących 146 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air jest spółka? notowana? na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices.

Pierwszy lot Wizz Air z Polski odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Wizz Air
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.