TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzaskowski: Przyśpieszamy budowę metra. II linia do Ursusa?
- Opublikowano: 01.03.2019 12:24:50
Trzaskowski: Przyśpieszamy budowę metra. II linia do Ursusa? (foto: UM Warszawa)

Przyspieszamy budowę metra. Jeszcze w tym roku 2. linia będzie przewozić pasażerów na Targówek – poinformował dziś Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawa.

Przyspieszamy budowę metra. Jeszcze w tym roku 2. linia będzie przewozić pasażerów na Targówek – poinformował dziś Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawa.

Zapowiedział też, że miasto sprawdza możliwość jej przedłużenia na Ursus, analizuje też budowę nowych przystanków na 1. linii metra (np. przy pl. Konstytucji) oraz kilka wariantów przebiegu 3. linii.

"Zaczęliśmy prace planistyczne" - mówił prezydent stolicy. "Będzie gotowa na dniach analiza a propos rozszerzenia II linii metra, również analizy dotyczące dodatkowych przypadków na I linii metra i w końcu przygotowujemy się wielowariantowo do III linii metra" - poinformował. "Dokładnie tak, jak zapowiadałem - w tej kadencji będziemy kończyli i ewentualnie rozszerzali II linię i przygotujemy się do realizacji III linii metra i będziemy na to gotowi dlatego, że przecież niedługo zmieni się rząd i na pewno zadbamy o to, żeby były pieniądze nie tylko z budżetu miasta, ale przede wszystkim pieniądze europejskie na tę niesłychanie istotną inwestycję, nawet jeżeli ten rząd nie będzie chciał pomóc, ten rząd, który jeszcze będzie z nami przez te kilka miesięcy, absolutnie sobie z tą sprawą poradzimy" - powiedział.

Co więcej Warszawa buduje nowe linie tramwajowe. Tramwaje Warszawskie wkrótce ogłoszą przetarg na realizację trasy od pętli Nowodwory w kierunku ul. Modlińskiej (Winnica). Jest już decyzja środowiskowa dla trasy na Wilanów, wkrótce zamówiony zostanie jej projekt budowlany.

Postępują też prace nad linią na Gocław: jest decyzja środowiskowa, a przetarg na zamówienie projektu budowlanego wkrótce będzie ogłoszony. Tramwaje Warszawskie wykonały także studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla trasy na Służewiec Biurowy.

Warszawa kupuje 130 autobusów elektrycznych. Będą one korzystać ze specjalnych stacji ładowania. Właśnie zakończyła się budowa kolejnej, przy ul. Konwiktorskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
metro
budowa