TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzaskowski: Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach otworzymy nowe stacje
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 30.01.2020 16:15:38
Trzaskowski: Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach otworzymy nowe stacje

Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli otworzyć nowe stacje metra – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pytany kiedy trzy stacje metra na Woli, czyli Płocka, Młynów, Księcia Janusza zostaną otwarte.

Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach będziemy mogli otworzyć nowe stacje metra – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pytany kiedy trzy stacje metra na Woli, czyli Płocka, Młynów, Księcia Janusza zostaną otwarte.

Wszystkie odcinki rozbudowywanej linii M2 są albo w budowie, albo trwa postępowanie poprzedzające podpisanie umów z wykonawcami. Cała druga linia metra ma być gotowa przed 2023 rokiem. 15 września 2019 roku zostały otwarte stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka, należące do odcinka II linii metra na Pradze Północ. Kolejnymi stacjami, które mają zostać otwarte, są stacje na Woli - Płocka, Młynów, Księcia Janusza.

Otwarcie tych stacji ma wiązać się ze zmianami w częstotliwości kursowania autobusów w tym rejonie Woli, co budzi obawy części mieszkańców dzielnicy. W przygotowanych przez ZTM projekcie zmian jest m.in. korekta tras obejmująca 26 linii autobusowych. W związku z tymi zmianami ZTM prowadzi też konsultacje społeczne. Zbieranie opinii mieszkańców zakończyć ma się 9 lutego.

"Rozmawiamy o tym cały czas, ale zawsze jest tak, że kiedy wprowadzamy metro, autobusy zaczynają funkcjonować inaczej. (…) To jest naturalne" – powiedział prezydent Trzaskowski i podkreślił, że miasto stara się tak to zorganizować, żeby mieszkańcy mieli jeszcze lepszy dostęp do komunikacji miejskiej. Przypomniał również, że jest to rezultat rozmów z Komisją Europejską, aby zapewnić odpowiednią ilość pasażerów dla metra.

Pytany natomiast o III linię metra, prezydent Warszawy poinformował, że prowadzone są analizy i rozmowy na temat finasowania tego etapu budowy stołecznego metra. "Jutro będę się widział z Fransem Timmermansem i będę go przekonywał, aby pieniądze na transformację naszego transportu publicznego znalazły się w kolejnej perspektywie finansowej" – powiedział.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
stacja
metro
Warszawa
budowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.