TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trwa instalacja SDIP-u w Świdnicy. Od R&G
- Opublikowano: 04.04.2019 19:21:44
Trwa instalacja SDIP-u w Świdnicy. Od R&G

Już niedługo pasażerowie komunikacji miejskiej w Świdnicy będą mogli korzystać z nowych wyświetlaczy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Już niedługo pasażerowie komunikacji miejskiej w Świdnicy będą mogli korzystać z nowych wyświetlaczy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

W sumie na terenie miasta zainstalowanych zostanie kolejnych 5 urządzeń, które na bieżąco podają godziny odjazdów i przyjazdów autobusów. Ich montaż rozpocznie się 4 kwietnia.

Gdzie pojawią się nowe tablice?

Nowe tablice pojawią się na przystankach autobusowych w takich miejscach jak:

Muzealna - kierunek pl. Grunwaldzki

Muzealna - kierunrk pl. Św. Małgorzaty

Zamenhofa - kierunek miasto

Westerplatte (Galeria) - kierunek miasto

pl. Drzymały/Westerplatte

Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku zostało zamontowanych 10 tablic na głównych przystankach węzłowych. Łącznie na terenie miasta Świdnicy będzie 15 przystanków wyposażonych w dynamiczną informacją pasażerską.

Wybierając miejsca dla montażu tablic kierowaliśmy się przede wszystkim ilością osób korzystających z komunikacji oraz liczbą linii komunikacyjnych, które dany przystanek obsługuje. Jesteśmy przekonani, że wskazane przez nas lokalizacje są optymalne dla pasażerów MPK – mówi Małgorzata Lubandy, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

QR na przystankach

To nie jedyne udogodnienie na jakie mogą liczyć pasażerowie MPK Świdnica. Dostępność do informacji pasażerskiej o rzeczywistym czasie odjazdu zostanie rozszerzona poprzez wyposażenie wszystkich przystanków w całej sieci komunikacyjnej w naklejki z kodami QR odsyłającymi do wirtualnej wersji dynamicznej informacji. Dzięki temu każdy podróżny korzystający z usług komunikacji miejskiej, znajdujący się na którymkolwiek przystanku, będzie mógł w prosty sposób sprawdzić kiedy podjedzie na przystanek oczekiwany autobus. Łącznie zostaną wywieszone 264 kody, z czego na terenie Świdnicy na 88 przystankach z wiatami oraz 33 słupkach przystankowych. Naklejki zostaną również umieszczone na 143 przystankach na terenie gmin: Świdnica i Marcinowice.

Do weryfikacji niezbędny jest jedynie smartfon wyposażony w darmową aplikację do odczytu kodów kreskowych i QR oraz dostęp do internetu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Świdnica
informacja pasażerska
R&G
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.