TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trwa budowa Trasy Łagiewnickiej
- Opublikowano: 06.07.2018 14:16:37
Trwa budowa Trasy Łagiewnickiej

Jak powstaje Trasa łagiewnicka? Kiedy będzie gotowa? O wielkiej inwestycji opowiadał krakowskim radnym z Komisji Budżetowej wiceprezes Spółki Trasa Łagiewnicka S.A - Marcin Korusiewicz.

Jak powstaje Trasa łagiewnicka? Kiedy będzie gotowa? O wielkiej inwestycji opowiadał krakowskim radnym z Komisji Budżetowej wiceprezes Spółki Trasa Łagiewnicka S.A - Marcin Korusiewicz.

Pod koniec czerwca rozpoczęły się prace związane z przebudową pętli na Kurdwanowie – to w tym miejscu planowana jest budowa nowej linii tramwajowej, która połączy Kurdwanów m.in. z Ruczajem (torowisko o łącznej długości 2,3 km). Pojawiły się już pierwsze zmiany dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Kurdwanowie, które potrwają do końca wakacji.

- Roboty związane z przebudową pętli na Kurdwanowie mają być wykonywane od lipca do września br. Będziemy zabiegać, aby prace zakończyły się z końcem sierpnia, przed rozpoczęciem roku szkolnego , kiedy ruch w mieście będzie znacznie większy – mówił Marcin Korusiewicz.

Linia tramwajowa budowana w ramach inwestycji będzie przebiegać: od pętli w Kurdwanowie, wzdłuż rzeki Wilgi pod terenami między Sanktuariami Bożego Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła II, do ul. Zakopiańskiej. Torowisko posłuży szczególnie mieszkańcom Kurdwanowa, którzy dojeżdżają każdego dnia do Borku Fałęckiego czy na Ruczaj, a obecnie ich trasa jest znacznie dłuższa, prowadzi dookoła.

Nowe połączenia tramwajowe z Kurdwanowa to dodatkowych 5 przystanków, jeden z nich w tunelu podziemnym o długości 700 m, pod Sanktuariami w Łagiewnikach.

Realizacja projektu pn. "Budowa linii tramwajowej wzdłuż Trasy Łagiewnickiej" jest współfinansowana ze środków funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Według szacunków inwestycja ma kosztować ok. 1,2 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
budowa
torowisko
Trasa Łagiewnicka
  • Tomasz Sędor – 06.07.2018

    Przy pętli na Kurdwanowie nikt do dnia dzisiejszego nawet łopaty nie wbił...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.