TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trasa tramwajowa w ul. Ratajczak do 2022 roku. Jest przetarg
POZNAN.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 15.01.2019 09:33:25
Trasa tramwajowa w ul. Ratajczak do 2022 roku. Jest przetarg (foto: UMP)

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na opracowanie projektu budowlanego trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka. Ma ona powstać do 2022 roku. Budowa trasy to kolejny etap Programu Centrum.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na opracowanie projektu budowlanego trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka. Ma ona powstać do 2022 roku. Budowa trasy to kolejny etap Programu Centrum.

Nowa trasa tramwajowa prowadzić będzie od skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi z Wierzbięcicami do ul. 27 Grudnia. W założeniu, ma przyczynić się do ożywienia tego obszaru oraz skrócenia czasu dojazdu transportem publicznym z Dębca i Wildy do centrum miasta. Dzięki powstaniu prawoskrętu przy Okrąglaku, z ul. 27 Grudnia w Mielżyńskiego, w przyszłości będzie mógł powstać dodatkowy korytarz tramwajowy północ-południe przez ulice: Solną i Pułaskiego, a dalej na Piątkowo, Winogrady oraz Naramowice.

Budowa trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka planowana jest na lata 2020-2022.

W ramach realizacji Projektu Centrum trwają obecnie ostatnie prace związane z przebudową ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Gwarną a Ratajczaka. Wkrótce zaczną się odbiory techniczne tej inwestycji. Powstał tam - przed skrzyżowaniem ulic Św. Marcin/Ratajczaka - przystanek typu wiedeńskiego, na którym, po wybudowaniu nowej trasy, będzie można wsiąść by dojechać na Wildę lub Dębiec.

W tym roku rozstrzygnięty będzie przetarg, a w drugiej połowie roku powinny rozpocząć się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic: Św. Marcin, Towarowej i al. Niepodległości. Również w 2019 roku ma zostać rozpisany przetarg na dalsze prace w ramach Projektu centrum, czyli dotyczące Al. Marcinkowskiego, ul. 27 Grudnia i ul. Gwarna.

Cała inwestycja związana z przebudową centrum ma być gotowa na początku 2022 roku. Projekt objęty jest dofinansowaniem z UE.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
budowa
torowisko
linia
  • Wieczorek Dariusz – 15.01.2019

    Szkoda tylko, że zrezygnowano z wariantu do ulicy 27 Grudnia. Torowisko przy Świętym Marcinie jakby nie było jest jednokierunkowe... A cała trasa powinna w przyszłości dochodzić aż do Poznańskiej.

  • Krzysztof Kasperski – 15.01.2019

    Będzie rozgrzebywanie juz zbudowanej ul. św. Marcin

  • Ania Bela – 16.01.2019

    ciekawe po co...😐

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.