TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Transportem publicznym na mecz Polska – Łotwa
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 22.03.2019 11:08:57
Transportem publicznym na mecz Polska – Łotwa

W niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz piłki nożnej Polska-Łotwa. W związku z tym ZTM wprowadza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

W niedzielę na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz piłki nożnej Polska-Łotwa. W związku z tym ZTM wprowadza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Będą one obowiązywały od niedzieli 24 marca od godz. 6 do poniedziałku 25 marca do godz. 1.

Mecz rozpocznie się o godz. 20.45; jego zakończenie planowane jest na godz. 22.30.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, posiadacze biletów, biletów-zaproszeń oraz akredytacji wydanych na mecz przez UEFA są uprawnieni do darmowego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego w granicach pierwszej strefy biletowej. Mogą bezpłatnie korzystać z parkingów Parkuj i Jedź (Park & Ride). Posiadacze tych dokumentów są też uprawnieni do bezpłatnego przejazdu pociągami Kolei Mazowieckich. Zasady obowiązują od niedzieli, 24 marca od godz. 6 do poniedziałku, 25 marca, do godz. 1.

Od godz. 18.30 do zakończenia akcji rozwozowej, w związku z wyznaczeniem przejścia dla pieszych przez północną jezdnię al. Waszyngtona na wysokości przystanku Rondo Waszyngtona 01 (w kierunku mostu Poniatowskiego) przystanek ten ulega zawieszeniu. W zastępstwie uruchomiony będzie tymczasowy przystanek zastępczy ok. 30 metrów przed podstawową lokalizacją. Zmieniony będzie charakter przystanków Wybrzeże Szczecińskie 01 i 02 z warunkowych na stałe. Przystanki obowiązywać będą dla linii 102, 146 i 147.

Od godz. 18.30 do zakończenia akcji rozwozowej, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy 125, 135 i 202 będą kierowane na trasy objazdowe.

W godz. od 18.30 do ok. godz. 20.45 będzie wprowadzona specjalna organizacja ruchu. Strefa Saskiej Kępy zostanie zamknięta dla prywatnego, indywidualnego ruchu kołowego. Autobusy linii 117, 138 i 146 w tym rejonie kursować będą trasami podstawowymi.

Aby ułatwić dojazd na mecz, pociągi linii metra M1 i M2 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością w godz. 18.30-20.45. Pociągi SKM i KM będą kursować zgodnie z obowiązującym w tym dniu rozkładem jazdy.

Po zakończeniu meczu możliwe jest wyłączenie ruchu na moście Poniatowskiego oraz wprowadzenie komunikacji zastępczej za tramwaje.

Na ok. 15 min. przed zakończeniem meczu może nastąpić całkowite wyłączenie ruchu kołowego na moście Poniatowskiego w obu kierunkach na odcinku od ronda de Gaulle'a do ronda Waszyngtona. Możliwe jest też całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego w obu kierunkach na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Waszyngtona w ciągu Aleje Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego.

W przypadku zamknięcia ww. ciągów komunikacyjnych na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

Szczegóły zmienionego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej znajdują się na stronie internetowej ZTM - www.ztm.waw.pl.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.