TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TRANSEXPO: El-Cab z myślą o bezpieczeństwie elektrobusów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.11.2018 09:30:54
TRANSEXPO: El-Cab z myślą o bezpieczeństwie elektrobusów [FILM]

El-Cab otrzymał na kieleckich targach medal za system monitorowania temperatury silnika i baterii. O tym sukcesie rozmawialiśmy z Piotrem Płaszczykowskim, dyrektorem handlowym El-Cab.

El-Cab otrzymał na kieleckich targach medal za system monitorowania temperatury silnika i baterii. O tym sukcesie rozmawialiśmy podczas targów w Kielcach z Piotrem Płaszczykowskim, dyrektorem handlowym El-Cab.

System monitorowania temperatury w komorze silnika spalinowego oraz w przedziale baterii autobusu elektrycznego pozwala na nieustanne dostarczanie informacji odnośnie zmian temperatury jakie powstają w obu obszarach

-"W urządzeniu zastosowano detektor światłowodowy rozciągnięty we wszystkich tych miejscach, które wymagają ciągłego monitorowania. Detektor jest w stanie zmierzyć każdą wartość temperatury zarówno ujemnej jak i dodatniej w takim zakresie na jaki pozwoli mu jego wytrzymałość konstrukcyjna" - mówi Piotr Płaszczykowski.

Jest to światłowód szklany, więc można przyjąć, że pomiar będzie dokonany do temperatury granicznej dla stopienia szkła. Światłowód może być zaprogramowany dla różnych rozdzielczości tzn. może dokonywać pomiaru z dokładnością co do 1 mm, 1 cm, 5cm itd. Dla każdego punktu można ustalić tzw. temperaturę graniczną, po osiągnięciu której system będzie sygnalizował alarm lub wymusi pewne działanie. Dane z detektora przesyłane są do komputera, który je odpowiednio analizuje.

Co ważne, system można podłączyć do innych urządzeń za pomocą dowolnego interfejsu. Rozwiązanie to może być wykorzystywane do współpracy z systemami gaszenia komory silnika, zabezpieczenia baterii lub monitorowania temperatury wewnątrz pojazdu w celu zapewnienia odpowiedniego komfortu pasażerom. Może być również użyte do optymalizowania zapotrzebowania anergii w autobusie elektrycznym.

O szczegółach tego rozwiązania - a także o nowym systemie informacji pasażerskiej - opowiedział nam na TRANSEXPO Piotr Płaszczykowski:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRANSEXPO
komponenty
El-Cab
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.