TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwajowe plany Łodzi
- Opublikowano: 07.03.2019 14:10:40
Tramwajowe plany Łodzi

Stawiamy na przyjazną środowisku, ekologiczną komunikację w mieście. Obecnie jesteśmy w trakcie modernizacji kilku kilometrów torowisk m.in. na Dąbrowskiego czy Śmigłego-Rydza – podaje łódzki Urząd Miasta.

Stawiamy na przyjazną środowisku, ekologiczną komunikację w mieście. Obecnie jesteśmy w trakcie modernizacji kilku kilometrów torowisk m.in. na Dąbrowskiego czy Śmigłego-Rydza – podaje łódzki Urząd Miasta.

W przyszłym roku mają rozpocząć się prace na kolejnych odcinkach m.in. Wojska Polskiego, Przybyszewskiego czy budowę nowego odcinka wzdłuż Nowowęglowej.

Plany modernizacji torowisk na najbliższe lata są ambitne. Tylko w ramach projektu Tramwaj dla Łodzi zostanie zmodernizowanych 11 km torów oraz powstaną dwa kilometry całkowicie nowych szyn.

- Torowiska będą modernizowane również w ramach rewitalizacji obszarowej. Przebudowane zostaną m.in. Północna-Ogrodowa, Plac Wolności, Cmentarna oraz Legionów – mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Łącznie będzie to ponad 20 kilometrów torowisk. To projekty kompleksowe. Oprócz nowych szyn pojawią się nowe chodniki, drogi rowerowe, nowe jezdnie i dużo zieleni.

Te inwestycje są już przygotowywane, projektowane a ich realizacja zaplanowana jest na najbliższe lata. Jednocześnie przygotowujemy się do kolejnej perspektywy unijnej.

- Mamy przygotowane projekty strategiczne, które chcielibyśmy zrealizować do 2027 roku. Znajduje się w nim wykaz kilkunastu kilometrów torowisk, które chcielibyśmy zmodernizować oraz ulic, na których miałyby one się dopiero pojawić – mówi Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Architektury i Rozwoju.

Urząd Miasta chce, aby tramwaje pojawiły się m.in. na ulicach: Wróblewskiego, Czerwonej, Kopcińskiego, oraz dotarły do dworca Łódź Widzew, Centrum Kliniczno-Dydaktycznego i Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Krzysztof Ciejka – 07.03.2019

    Na Północnej niech sobie wsadzą te ciągi pieszo rowerowe. Bez sensu

  • Kamil Baczewski – 07.03.2019

    Chcą przywrócić tramwaje na "zetce" Czerwona - Wólczańska - Wróblewskiego, a tymczasem znaczną część torów od 2008 roku rozebrano, a nawet zabetonowano.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.