TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwajem z Krakowa do Bronowic. Jest umowa! [FILM]
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 03.09.2018 15:39:51
Podpisano umowę na modernizację torowiska tramwajowego do Bronowic

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał w poniedziałek - 3 września - umowę z wykonawcą inwestycji firmą ZUE SA.

76,9 mln zł będzie kosztować przebudowa ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej w Krakowie połączona z modernizacją torowiska tramwajowego do Bronowic. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał w poniedziałek (03.09)  umowę z wykonawcą inwestycji firmą ZUE SA.

To jedna z najważniejszych inwestycji prowadzonych w tym roku w Krakowie.

"Wykonawca przebudowy został zobowiązany do przedstawienia harmonogramu prac i przebiegu zastępczej komunikacji autobusowej, co zostanie zweryfikowane przez inspektorów Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz do przygotowania projektu organizacji ruchu. Prace zaczną się niezwłocznie po jego zatwierdzeniu, mamy nadzieję, że nie później niż na przełomie września i października" – mówił w poniedziałek PAP rzecznik ZIKiT Michał Pyclik.

W najbliższym czasie nie zostanie wstrzymany ruch tramwajowy. Zgodnie z umową cała inwestycja ma trwać rok, ale po 10 miesiącach mają być wznowione kursy tramwajów.

Przebudowa ma dotyczyć ok. 2,5 km torowiska tramwajowego oraz układu drogowego w ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej - od placu Inwalidów do pętli tramwajowej przy ul. Rydla. Wymienione zostaną tory tramwajowe, sieć trakcyjna, oświetlenie uliczne, przebudowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna oraz sygnalizacja świetlna na pięciu skrzyżowaniach. Wybudowane zostaną także przystanki typu wiedeńskiego (z jezdnią podniesioną do poziomu chodnika, ułatwiające wsiadanie do wagonów tramwajowych). Jezdnia zyska nową nawierzchnię, piesi nowe chodniki, a rowerzyści drogę dla rowerów.

W trakcie prac zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej. "Ta część inwestycji jest planowana w przyszłym roku" – poinformował Pyclik.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą", współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linia
ZIKiT Kraków
ZUE