TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwajem na Łasztownię. Nowym mostem
InfoTram.pl - Opublikowano: 13.02.2018 17:51:36
Tramwajem na Łasztownię. Nowym mostem (źródło: UM Szczecin)

100 metrów wysokości i ponad 150 długości – taki będzie kolejny symbol miasta, jakim niewątpliwie stanie się Most Kłodny, który zostanie przystosowany również do obsługi ruchu tramwajów.

100 metrów wysokości i ponad 150 długości – taki będzie kolejny symbol miasta, jakim niewątpliwie stanie się Most Kłodny, który zostanie przystosowany również do obsługi ruchu tramwajów.

Miasto Szczecin otrzymało 100 mln zł dofinansowania na realizację jednej z największych inwestycji drogowych – przebudowę dróg na Międzyodrzu oraz budowę nowego mostu nad Odrą.

Most połączy Centrum z Łasztownią

Nowa przeprawa zlokalizowana będzie w pobliżu Trasy Zamkowej, połączy Centrum Miasta z obszarem rewitalizowanej Łasztowni. Będzie to konstrukcja wantowa o długości ponad 150 metrów, z wysokim na około 100 metrów pylonem oraz 24 linami podtrzymującymi pomost. Konstrukcja umożliwi obustronny ruch pieszych, rowerzystów, samochodów. Most będzie przystosowany również do obsługi ruchu tramwajów.

Podstawowe wymiary mostu:

długość: ponad 150 m

szerokość obiektu: około 28, 5 m

szerokość całkowita jezdni: 14 m

szerokość chodnika: 1,5 - 2 m

szerokość dwukierunkowej ścieżki rowerowej: 3 m

minimalny prześwit pod mostem: 5, 25 m

pylon o wysokości około 100 m

Nowe drogi na Międzyodrzu

Most Kłodny realizowany będzie w ramach inwestycji pn. "Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza", która jest jedną z priorytetowych dla miasta w nowej perspektywie unijnej. W ramach zadania oprócz budowy mostu zmodernizowane zostaną m.in. ulice: Gdańska, Energetyków, Basenowa, Górnośląska, Bytomska i Rybnicka. Zmieni się także układ dróg na Łasztowni. Inwestycja obejmuje ponadto budowę torowiska tramwajowego na Moście Kłodnym oraz części Łasztowni.

Konieczne dofinansowanie

Zgodnie z Wieloletnim Programem Rozwoju Szczecina, szacunkowy koszt inwestycji wynosi ponad 362 mln zł. Dofinansowanie w wysokości 100 mln zł zostanie przekazane miastu przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Szczecin będzie się ubiegać o przyznanie kolejnych środków na realizację tego dużego zadania inwestycyjnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecinek
most
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.