TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje wracają na ulicę Kalwaryjską w Krakowie
KRAKOW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 13.02.2020 11:15:45
Tramwaje wracają na ulicę Kalwaryjską w Krakowie (foto: UMK)

Kończy się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Kalwaryjskiej i Legionów Piłsudskiego. W poniedziałek, 17 lutego zostanie przywrócony ruch tramwajów na ul. Kalwaryjskiej. Oto zmiany, które zostaną wprowadzone w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Kończy się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Kalwaryjskiej i Legionów Piłsudskiego. W poniedziałek, 17 lutego zostanie przywrócony ruch tramwajów na ul. Kalwaryjskiej. Oto zmiany, które zostaną wprowadzone w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:

Linie tramwajowe:

nr 1 – będzie kursować po stałej trasie. Częstotliwość kursowania w dni powszednie w dalszym ciągu będzie zmniejszona do 15 minut.

nr 6, 10, 44 – w dalszym ciągu będą zawieszone. W zamian za linie nr 44 kursuje linia nr 49.

nr 8 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: "Borek Fałęcki" – ... – ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska – ... – "Bronowice Małe". Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

nr 11, 17, 19 – zostaną przywrócone na stałe trasy.

nr 71 – zostanie przywrócona i będzie kursować po trasie: "Wzgórza Krzesławickie" – ul. Kocmyrzowska, ul. Bieńczycka, al. Pokoju, ul. Grzegórzecka, ul. Dietla, ul. Monte Cassino, ul. Kapelanka, ul. Grota-Roweckiego – "Czerwone Maki P+R". Linia będzie kursować tylko w dni powszednie w godz. od ok. 5.30 do ok. godz. 20.00 z częstotliwością co 15 minut.

nr 72, 74, 77, 79 – zostaną zlikwidowane.

nr 76 – zostanie przywrócona i będzie kursować po trasie: "Łagiewniki" – ul. Wadowicka, ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Wielicka, ul. Nowosądecka, ul. Witosa – "Kurdwanów P+R". Linia będzie kursować tylko w dni powszednie w godz. od ok. 5.30 do ok. godz. 20.00 z częstotliwością co 15 minut.

pozostałe linie tramwajowe – zostaną wprowadzone korekty rozkładów jazdy.

Linia autobusowa:

nr 711 – zostanie zlikwidowana.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
remont
tor
infrastruktura
torowisko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.