TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Warszawskie szukają motorniczych
InfoTram.pl - Opublikowano: 04.10.2019 15:21:55 3 komentarze
Tramwaje Warszawskie szukają motorniczych (foto: TW)

Tramwaje Warszawskie szukają kolejnych kandydatów na motorniczych i na motornicze.

Tramwaje Warszawskie szukają kolejnych kandydatów na motorniczych i na motornicze.

Rozpoczyna się ostatni w tym roku kurs. Dziś w firmie pracuje około 1400 motorniczych. Ale zaplanowano zatrudnianie kolejnych osób, które będą prowadzić tramwaje. Jest to związane z naszymi planami budowy nowych tras, np. do Wilanowa czy na Gocław. W najbliższych latach zbudowanych zostanie około 20 km nowy tras. Na ulice stolicy wyjedzie więcej tramwajów, które poprowadzą nowi motorniczowie i nowe motornicze.

Kandydaci muszą spełnić kilka wymagań:

ukończone 21 lat

wykształcenie co najmniej średnie

prawo jazdy

wzrost od 160 do 190 cm i waga maksymalnie do 130 kg.

Jak wygląda kurs motorniczych?

Kurs kandydatów na motorniczych prowadzony jest w dwóch etapach. Po pierwszym kandydat lub kandydatka przystępuje do egzaminu państwowego. Zaliczenie egzaminu wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na kierowanie tramwajem. Drugi etap to doskonalenie umiejętności prowadzenia tramwaju, obsługi różnych typów wagonów i przygotowywanie do pracy motorniczego. Po zakończeniu tej części kursu, który trwa 3 miesiące TW zatrudniają kandydata lub kandydatkę. Przez pierwsze dni nowi motorniczowie i nowe motornicze wykonują pracę pod opieką swoich patronów, czyli doświadczonych motorniczych – instruktorów. Ukończenie kursu i uzyskanie pozwolenia na kierowanie tramwajem jest gwarancją stabilnego zatrudnienia na umowę o pracę w Tramwajach Warszawskich na stanowisku motorniczego. Kurs po rekrutacji przeprowadzony będzie na początku 2020 roku.

Spółka ma również tramwajowy pakiet socjalny dla motorniczych, a w nim m.in. dopłaty do wypoczynku, darmowe bilety komunikacji miejskiej i pakiety medyczne.

Przewoźnik prosimy o przesłanie zgłoszeń kandydatów i kandydatek na motorniczych do 7 lutego. Na stronie tw.waw.pl/praca przygotowany został łatwy w obsłudze formularz dzięki, któremu można wysłać swoje zgłoszenie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
motorniczy
  • Kaszebe – 05.10.2019

    Ciekawe ,ani słowa o zarobkach?! Poznań przynajmniej mówił jaka stawka. Na dodatek wymagane prawo jazdy a po kiego weta?! By zostać motorowym nie trzeba mieć prawka,wszystko!Ummmm,porażka

  • esbek – 06.10.2019

    @ KaszebeStawki dla motorniczych w Warszawie są takie o jakich w innych miastach mogą pomarzyć.

  • Marzok – 07.10.2019

    @Kaszebe prawko po to żeby osoby miały pojęcie o przepisach ruchu drogowego.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.