TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Warszawskie podpisały pierwszą umowę dot. linii na Kasprzaka
- Opublikowano: 06.12.2018 13:45:44
Tramwaje Warszawskie podpisały pierwszą umowę dot. linii na Kasprzaka

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na zaprojektowanie nowej trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka.

Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na zaprojektowanie nowej trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka.

Nowe tory pozwolą mieszkańcom południowej Woli szybko dojechać do centrum.

Za 12 miesięcy będzie gotowa dokumentacja projektowa potrzebną do zbudowania nowej trasy tramwajowej na Kasprzaka między Wolską i Skierniewicką. Długość trasy wyniesie ok. 3,5 km. Zbudujemy tory na odcinku ponad 2 km, a istniejące tory o długości ok. 1,2 km na Wolskiej i na Kasprzaka zostaną zmodernizowane. Pasażerowie będę mogli korzystać z sześciu nowych przystanków. Tory na Kasprzaka, tak jak nowe, świeżo zmodernizowane na ul. Puławskiej będą obsadzone zielenią.

Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji budowy i przebudowy trasy tramwajowej na Kasprzaka (między Karolkową i Sowińskiego) oraz na Wolskiej (od Elekcyjnej do Kasprzaka). Firma, która zajmie się projektowaniem - BPBK SA będzie miała obowiązek uzyskania decyzji administracyjnych potrzebnych do przeprowadzenia robót budowlanych, które zaplanowaliśmy przeprowadzić w ciągu 24 miesięcy.

Najważniejsze informacje o nowej trasie

nowe tory: 2,3 km

modernizowane torowisko: 1,2 km

nowe perony: 6

modernizowane perony: 2

wartość zamówienia: 2,6 mln zł brutto

czas opracowania dokumentacji: 12 miesięcy

Dodatkowe informacje, raporty z konsultacji społecznych i wizualizacje dostępne są na stronie: www.tramwajnakasprzaka.pl .

Poprawa komunikacji miejskiej

W 2019 roku prowadzone będą intensywne prace przygotowujące do budowy kilku tras tramwajowych: na Wilanów, przez Wolę, Ochotę i Mokotów, a także na Gocław i tzw. zieloną Białołękę. Ich budowa jest jednym z priorytetów działania Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy. Do realizacji tych inwestycji pozyskane zostaną środki europejskie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
  • Artur Bigaj – 07.12.2018

    Zanim projekt zanim wbija 1 łopate... Czyli zaczna w 2022r...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.