TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Szczecińskie wycofują się ze sprzedaży zabytkowych wagonów!
InfoTram.pl - Opublikowano: 14.02.2018 17:10:07
Tramwaje Szczecińskie wycofują się ze sprzedaży zabytkowych wagonów (źródło: YT)

Spółka Tramwaje Szczecińskie wycofała z aukcji sprzedaż zabytkowych wagonów tramwajowych!

Spółka Tramwaje Szczecińskie wycofała z aukcji sprzedaż zabytkowych wagonów tramwajowych!

Najpierw z aukcji wycofano historyczny skład wagonów typu 105N (#720 i #701) i ogłoszono nową licytację tylko z trzema wagonami (dwa typu 105Na i jeden typu 4N). Następnie wycofano ze sprzedaży historyczny skład nauki jazdy (dwa wagony typu 105Na) i pozostawiano na liście tramwajów do kupienia tylko wagon typu 4N (holownik z 1958 roku o numerze bocznym 27). Ostatecznie również ten ostatni tramwaj został usunięty z listy pojazdów skierowanych do sprzedaży.

Można zatem uznać to za wstępny sukces, choć nadal los zabytkowych wagonów jest niepewny. Cały czas czekamy na podjęcie działań, ze strony Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie, odnośnie naszych wniosków o wpis do rejestru zabytkowych pojazdów tramwajowych – informuje Mariusz Łojko Prezes Stowarzyszenia Ocalmy Zabytek.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie od jakiegoś już czasu walczy o ocalenie szczecińskich zabytków. Wysłało m.in. wniosek dotyczący weryfikacji szczecińskiego taboru pod katem objęcia ochrona prawna zabytkowych pojazdów tramwajowych. Jak widać działania te przynoszą efekty. Na stronie Tramwajów Szczecińskich pojawiło się ogłoszenie o unieważnieniu aukcji.

W grudniu na łamach InfoTram.pl pisaliśmy o wystawieniu na sprzedaż przedmiotowych wagonów. Więcej na ten temat w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
zabytek
Tramwaje Szczecińskie
  • Strona Historii i Fotografii Transportu – 16.02.2018

    Gratulujemy Szczecinowi i wszystkim osobom zaangażowanym w sprawę :) Bardzo ważne jest to, żeby nie niszczyć unikalnych wozów, które są już posiadane i nie są jeszcze wymagane wielkie koszty na ich renowację. W przyszłości mają szansę być wielkim walorem turystycznym oraz ciekawym elementem dziedzictwa kulturowego i technicznego :)

  • Lucyna Maciaszczyk – 22.02.2018

    Na zajezdni TZG jest skład 1021 1022 czeka na kasacje.....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.