TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Śląskie zapraszają na Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu
InfoTram.pl - Opublikowano: 21.09.2018 08:28:58
Tramwaje Śląskie zapraszają na Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu

Już w sobotę 22 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbędzie się Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu.

Już w sobotę 22 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbędzie się Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu.

Wydarzenie będzie miało miejsce w 50. rocznicę powstania zajezdni “Stroszek" w Bytomiu i roku 120-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Spółka Tramwaje Śląskie przygotowała szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Tego nie można przegapić!

Każdego roku we wrześniu spółka Tramwaje Śląskie otwiera szeroko drzwi jednej ze swoich zajezdni, zapraszając do zwiedzania, połączonego z edukacją i świetną zabawą w ramach Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej. Tegoroczny odbędzie się w Zajezdni "Stroszek" w Bytomiu, która w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę 50-lecia funkcjonowania. Drugą niezwykle ważną okazją do świętowania jest 120 rocznica uruchomienia pierwszej elektrycznej linii tramwajowej na Górnym Śląsku, co nastąpiło 1 października 1898 r. – To dwie bardzo zacne okazje, które chcemy świętować w towarzystwie naszych pasażerów, mieszkańców miast Metropolii, miłośników komunikacji tramwajowej i gości z każdej strony świata – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie Andrzej Zowada.

Dzień Otwarty corocznie ma pewne elementy stałe, których nie zabranie i tym razem. To: parada tramwajów, która w tym roku przejedzie z pl. Sikorskiego w Bytomiu do Zajezdni "Stroszek", to możliwość poprowadzenia tramwaju pod czujnym okiem instruktora, to możliwość zwiedzania zajezdni, to wystawa o historii komunikacji tramwajowej, to cała gama atrakcji dla dzieci z animacjami i zabawami. – Tegorocznymi nowościami są m.in.: możliwość przeniesienia się w miniaturowy świat kolejowo-tramwajowy, dzięki modułowej makiecie przygotowanej przez grupę TT-Silesia, a także pokaz górniczego sprzętu ratowniczego dzięki uprzejmości Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu – wylicza rzecznik tramwajowej Spółki.

Swoje stoiska na terenie zajezdni przygotują m.in.: Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Wojsko, służby medyczne, a także KZK GOP z projektem Śląskiej Karty Usług Publicznych. Na najmłodszych czekać będą animatorzy, szczudlarze, urządzenia rekreacyjne, malowanie twarzy czy zajęcia taneczne z grupą Black&White. – W trakcie Dnia Otwartego odbędzie się również finał tegorocznego konkursu na najlepszego motorniczego Spółki, ogłosimy wyniki konkursu fotograficznego, a muzycznie całość ubarwią: Orkiestra Dęta Tramwaje Śląskie S.A., zespół Duo Live oraz – gwiazda wieczoru – zespół Baciary. Atrakcji nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie – reklamuje Andrzej Zowada.

Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu

ul. Drzewna 2

Sobota 22.09.2018 r. od 11:30Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
Tramwaje Śląskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.