TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Śląskie zagrają z WOŚP
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.01.2018 14:00:18
Tramwaje Śląskie zagrają z WOŚP (foto: TŚ)

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Tramwaje Śląskie uruchomią tramwaj specjalny kursujący między Bytomiem a Chorzowem oraz linię nr 0, która połączy Chorzów z Katowicami.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Tramwaje Śląskie uruchomią tramwaj specjalny kursujący między Bytomiem a Chorzowem oraz linię nr 0, która połączy Chorzów z Katowicami.

– Za każdym razem staramy się uruchamiać tramwaj specjalny, który w dniu finału WOŚP krąży po torach wybranych miast i tak też będzie tym razem. W tramwaju kwestować będą wolontariusze z Hufca ZHP Bytom, a wagonem opiekować się będą członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. W tym roku tramwaj specjalny oznaczony zostanie jako S26, a przejazdy realizowane będą zabytkowym wagonem typu N. – Nasza eNka zawsze przyciąga pasażerów, co przekłada się na dobre efekty zbiórki. Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku, tym bardziej, że wagon będzie kursować do Stadionu Śląskiego, gdzie odbędą się koncerty – podkreśla Andrzej Zowada.

W związku z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz obchodami 150-lecia Chorzowa, które odbędą się na Stadionie Śląskim, KZK GOP i Tramwaje Śląskie uruchomią specjalną, bezpłatną linię tramwajową oznaczoną numerem 0. Linia ta będzie kursować w godzinach 12:30 – 22:00 w relacji: Katowice plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Rynek – Chorzów Metalowców. Wszystkie kursy będą obsługiwane niskopodłogowymi wagonami.

Ponadto dla linii tramwajowej nr 11 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a linia tramwajowa nr 19 będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Dla obu linii zostanie zwiększony typ taboru na większy.

Rozkład jazdy znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
WOŚP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.