TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Śląskie zagrają z WOŚP
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.01.2018 14:00:18
Tramwaje Śląskie zagrają z WOŚP (foto: TŚ)

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Tramwaje Śląskie uruchomią tramwaj specjalny kursujący między Bytomiem a Chorzowem oraz linię nr 0, która połączy Chorzów z Katowicami.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Tramwaje Śląskie uruchomią tramwaj specjalny kursujący między Bytomiem a Chorzowem oraz linię nr 0, która połączy Chorzów z Katowicami.

– Za każdym razem staramy się uruchamiać tramwaj specjalny, który w dniu finału WOŚP krąży po torach wybranych miast i tak też będzie tym razem. W tramwaju kwestować będą wolontariusze z Hufca ZHP Bytom, a wagonem opiekować się będą członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. W tym roku tramwaj specjalny oznaczony zostanie jako S26, a przejazdy realizowane będą zabytkowym wagonem typu N. – Nasza eNka zawsze przyciąga pasażerów, co przekłada się na dobre efekty zbiórki. Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku, tym bardziej, że wagon będzie kursować do Stadionu Śląskiego, gdzie odbędą się koncerty – podkreśla Andrzej Zowada.

W związku z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz obchodami 150-lecia Chorzowa, które odbędą się na Stadionie Śląskim, KZK GOP i Tramwaje Śląskie uruchomią specjalną, bezpłatną linię tramwajową oznaczoną numerem 0. Linia ta będzie kursować w godzinach 12:30 – 22:00 w relacji: Katowice plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Rynek – Chorzów Metalowców. Wszystkie kursy będą obsługiwane niskopodłogowymi wagonami.

Ponadto dla linii tramwajowej nr 11 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a linia tramwajowa nr 19 będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Dla obu linii zostanie zwiększony typ taboru na większy.

Rozkład jazdy znajdziecie w poniższym linku.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
WOŚP

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.