TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Śląskie ruszają z pracami w Rudzie Śląskiej
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.03.2017 09:54:20 3 komentarze
Tramwaje Śląskie ruszają z pracami w Rudzie Śląskiej (foto: TŚ)

W poniedziałek 20 marca 2017 r. rozpocznie się realizacja pierwszego zadania w ramach projektu inwestycyjnego współfinansowanego przez Unię Europejską. Tego dnia ruszą prace przy modernizacji torowiska wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej, co wiąże się ze zmianami na linii nr 9.

W wyniku postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, wykonawcą zamówienia została wybrana firma TOR-KRAK Sp. z o.o. Umowę strony podpisały 16.02.2017 r. i od tego dnia wykonawca ma 8 miesięcy na realizację zadania. Przekazanie placu budowy nastąpiło 9 marca, a w ostatnich dniach przygotowywany był m.in. projekt organizacji ruchu w rejonie prac. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami będziemy wykorzystywać tu tramwaje dwukierunkowe, a na wyłączonym fragmencie linii nr 9 zapewniona będzie komunikacja autobusowa – zaznacza rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Niedurnego obejmie odcinek od ul. Hutniczej do ul. Grochowskiej. To 900 metrów jednotorowej linii wbudowanej w jezdnię. W związku z rozpoczęciem prac od poniedziałku 20.03.2017 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

• tramwaje linii nr 9 kursować będą w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie pętla;

• uruchomiona zostanie linia nr 10 kursująca na trasie: Chorzów Rynek – Ruda Śląska Wirek Grochowska (przystanek tymczasowy przed miejscem prac). Linia będzie obsługiwana taborem dwukierunkowym typu Moderus Beta (popularny Skarbek) i typu Pt-8 (popularny Helmut);

• zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr: 6, 7, 13, 14, 16, 19, 20, 33, 43 i 49;

• uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza. Linia oznaczona jako T-9 będzie kursować na trasie: Wirek Kopalnia Pokój – Ruda Śląska Chebzie Dworcowa – Ruda Śląska Chebzie Dworzec z częstotliwością co 20 minut.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej to pierwsze rozpoczęte zadanie "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to niespełna 3,9 mln zł netto.Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie. Ruda Śląska
remont
  • GOPOWIEC – 18.03.2017

    Dobrze, iż coś się dzieje w remontach infrastruktury w Rudzie Śląskiej. I pomyśleć, że linia 9 miała być przewidziana do likwidacji. W planach miasta Rudy powinna być jeszcze budowa centrum przesiadkowego na Chebziu i synchronizacji linii tramwajowych (1, 9, 11, 17) z rozkładem pociągów Kolei Śląskich, ale to już jest w gestii KZK GOP.

  • srtg@o2.pl – 21.03.2017

    czyli jednotor pozozostaje

  • GOPOWIEC – 28.03.2017

    Przy tak rzadkim kursowaniu tej linii nie opłaca się rozbudowywać tego odcinka o drugi tor. W dawnych czasach gdy huta Pokój i kopalnie rozwkwitała to linia ta jakoś funkcjonowała. Dobrze, że w ogóle w tym mieście coś się robi.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.