TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Śląskie odpowiadają Miastu Bytom
InfoTram.pl - Opublikowano: 04.09.2019 13:49:51
Tramwaje Śląskie odpowiadają Miastu Bytom

Tramwaje Śląskie przesłały nam oświadczenie Zarządu Spółki ws. komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytom.

Tramwaje Śląskie przesłały nam oświadczenie Zarządu Spółki ws. komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytom. Poniżej zamieszczamy je w całości:

Odnosząc się do komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytom i słów Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza stanowczo należy podkreślić, iż Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. nigdy autonomicznie nie deklarował terminów zakończenia prac, gdyż jako zamawiający, a nie wykonawca, nie mógł samodzielnie realnie określić jakiegokolwiek terminu. Wszystkie terminy zakończenia prac, z których niestety żaden nie został dotrzymany, były deklaracjami Generalnego Wykonawcy, na których to deklaracjach opierał się zamawiający.

Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A., za pośrednictwem Inżyniera Kontraktu oraz własnych służb, przez cały okres realizacji zadania aktywnie nadzoruje wykonywanie prac, wykorzystując wszystkie dostępne instrumenty prawne w celu mobilizacji Generalnego Wykonawcy do zdecydowanego zintensyfikowania prac. Kulminacją tych działań było przywołanie Zarządu Generalnego Wykonawcy do wizji lokalnej na placu budowy (co jest rzeczą niespotykaną), która przyniosła efekt w postaci zdecydowanej mobilizacji sił ludzkich i sprzętowych, co przełożyło się na bardzo intensywne działania Generalnego Wykonawcy w czasie letnich wakacji.

Po wizycie na placu budowy Zarząd Generalnego Wykonawcy zadeklarował, a następnie kilkukrotnie potwierdzał, termin wznowienia ruchu tramwajowego na 2 września 2019 r. Niestety, na końcowym etapie prac torowych Generalny Wykonawca zgłosił wystąpienie kolejnych kolizji z niezidentyfikowanym wcześniej uzbrojeniem podziemnym. Konieczne było odnalezienie właścicieli, uzgodnienie z nimi rozwiązań oraz usunięcie kolizji. Wobec powyższego Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. zdecydował o zaangażowaniu sił i środków własnych, by wesprzeć Generalnego Wykonawcę w usuwaniu ostatnich przeszkód. Zakład Torów i Sieci spółki Tramwaje Śląskie S.A. w trybie pilnym przystąpił do współpracy z Generalnym Wykonawcą i wspiera realizację zadania w zakresie usuwania kolizji z infrastrukturą podziemną na granicy zakresu zadania, a także w zakresie regulacji sieci trakcyjnej tam, gdzie jest już ona rozwieszona.

Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. z całą stanowczością podkreśla, iż absolutnym priorytetem jest doprowadzenie do możliwie jak najszybszego wznowienia ruchu tramwajowego przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa. Pamiętać jednak należy, iż po wznowieniu ruchu tramwaje kursować będą po placu budowy, gdyż zakres drogowy inwestycji, realizowany przez Generalnego Wykonawcę zgodnie z umową podpisaną z bytomskim zarządcą dróg, nie będzie ukończony, a to może w dalszym ciągu wpływać na ruch tramwajów. Niemniej Generalny Wykonawca zadeklarował, iż 11 września 2019 r. poda nowy termin uruchomienia komunikacji tramwajowej na modernizowanym odcinku. Zarząd spółki Tramwaje Śląskie S.A. oczekuje i żywi nadzieję, popartą wiedzą na temat aktualnego stanu robót, że wznowienie ruchu tramwajów nastąpi jeszcze we wrześniu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
Bytom
budowa