TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje nowej generacji od Stadlera dla niemieckiego Darmstadt
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.01.2020 10:45:50
Tramwaje nowej generacji od Stadlera dla niemieckiego Darmstadt (wiz. Stadler)

HEAG mobilo, operator tramwajowy z niemieckiego Darmstadt zawarł ze Stadlerem kontrakt o wartości 62 mln EUR na dostawę 14 pojazdów serii ST15, z opcją na 30 dodatkowych wagonów.

HEAG mobilo, operator tramwajowy z niemieckiego Darmstadt zawarł ze Stadlerem kontrakt o wartości 62 mln EUR na dostawę 14 pojazdów serii ST15, z opcją na 30 dodatkowych wagonów.

To pierwsze zamówienie na tramwaje nowej generacji od Stadlera.

Zamówione jednostki mają wejść do eksploatacji w całej sieci HEAG mobilo, zastępując istniejącą flotę 10 wysokopokładowych pojazdów serii ST12, które będą miały 30 lat, od połowy 2022 r. do października 2024 r.

Pięcioczłonowe, niskopodłogowe wagony o długości 43 metrów będą miały pojemność 284 pasażerów, w tym 103 na siedząco. Miejsca na wózki inwalidzkie będą usytuowane w tym samym miejscu co w starszych modelach, co ułatwi ich znalezienie. Duże panoramiczne okna zapewnią lepszy widok na zewnątrz pojazdów. A te wyposażone będą w nowoczesne systemy klimatyzacji, bardziej przyjazne dla środowiska.

Pojazdy będą też miały system wspomagania motorniczego z rozpoznawaniem znaków drogowych, co zwiększać ma bezpieczeństwo. Stadler podaje, że nowa i innowacyjna technologia wózka pomoże zoptymalizować i zwiększyć komfort podróżowania pasażerów, a jednocześnie sprawi, że pojazdy będą bardziej wydajne i łatwiejsze w utrzymaniu.

Zakup 14 nowych wagonów ST15 to największa inwestycja w historii HEAG mobilo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.