TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje dla Warszawy nie powstaną w Wielkopolsce
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.06.2019 14:05:48 2 komentarze
Tramwaje dla Warszawy nie powstaną w Wielkopolsce

Nie ma tematu współpracy z Hyundaiem przy budowie tramwajów dla Warszawy – powiedział szef Fabryki Pojazdów Szynowych Hubert Stępniewicz.

Nie ma tematu współpracy z Hyundaiem przy budowie tramwajów dla Warszawy – powiedział szef Fabryki Pojazdów Szynowych Hubert Stępniewicz.

Dodał, że gdyby taka propozycja pojawiła się zostałaby rozważona. Tematu jednak nie było.

Już wcześniej od możliwości współpracy z koreańskim producentem odciął się także Modertrans. Mało prawdopodobne jest również, aby wagony dla Hyundaia chciał budować Stadler, który przejął fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. Co prawda nie ma w tej sprawie jednoznacznego oświadczenia firmy, to jednak taka współpraca wydaje się być mało prawdopodobna.

Na tę chwilę możemy zatem stwierdzić, że tramwaje dla Warszawy nie powstaną w Wielkopolsce. Pierwsze wagony będą zapewne budowane w Korei i sprowadzane do Polski. Aby zmniejszyć jednak koszty ich produkcji Hyundai chętnie nawiązałby współpracę z którymś z rodzimych producentów. Wygląda to jednak trochę tak, że ci z którymi Hyundai by chciał nie chcą, a z tymi, którzy by chcieli Hyundai nie chce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hyundai
przetarg
Warszawa
FPS
Modertrans
 • Dominik Włodarczyk – 06.06.2019

  Płacz obrońców rodzimego produktu oraz PFR za 3...2...1...

 • Mikołaj Szewczuk – 06.06.2019

  Może niech się skontaktują z Bydgoszczą... :P

 • Dominik Mielcarek – 06.06.2019

  PESA Bydgoszcz SA

 • Patryk Krzywik – 06.06.2019

  A czy pesa dla Ukrainy też budowla dla nich?

 • Michał Paweł Łukasz – 06.06.2019

  "jakoś to będzie" złożymy ofertę, wygramy i będziemy myśleć co z tym fantem zrobimy :) Nie zdziwię się gdyby firma zbudowała po taniości i tak na tym kontrakcie straciła kasę... Hale/miejsca do budowy są w trójmieście, tylko maszyn nie ma. trzeba kupić :)

 • Combino – 07.06.2019

  @Michał Paweł Łukasz: oni nie muszą na tym kontrakcie zarobić; jedyne czego im naprawdę trzeba to referencji na dostawy tramwajów w UE i o to od początku szło. Jeśli tylko dostaną papier o prawidłowo wykonanej dostawie,to zrobią to po kosztach albo poniżej; przecież wtedy będą mogli się odkuć na zachodzie UE,a tam jest inna kasa,

 • DarekP – 11.06.2019

  Dobrze prawisz, dlatego Warszawa wygrywa dwa razy - bo dzięki wejściu na rynek dostali niższą cenę, a dwa to Koreańcxzycy będą się starać, by nie było wtopy i referencja była w porządku.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.