TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj widmo. W Krakowie
- Opublikowano: 09.05.2019 12:41:04
Tramwaj widmo. W Krakowie

Czy słyszeliście kiedyś skrzypienie tramwaju na ulicy Mostowej w Krakowie? Albo zgrzyt wagonów skręcających z ulicy Gazowej w Bocheńską?

Czy słyszeliście kiedyś skrzypienie tramwaju na ulicy Mostowej w Krakowie? Albo zgrzyt wagonów skręcających z ulicy Gazowej w Bocheńską?

Już w piątek, 17 maja w ramach tegorocznej Nocy Muzeów w podróż tramwajem widmo zabierze chętnych Muzeum Inżynierii Miejskiej. W projekcie "Tramwaj widmo" Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza do odkrywania miejskiego palimpsestu – tej niezwykłej właściwości miasta, dzięki której to, co stare, nie daje całkiem o sobie zapomnieć, prześwituje tu i tam spod warstw nowego.

W podróż zabiorą Was:

instalacja audiowizualna, w której znajdziecie zabytkowe wagony w nowej aranżacji w towarzystwie muzyki tramwajów – otwarcie w piątek, 17 maja podczas Nocy Muzeów;

spacer dźwiękowy, działający w darmowej aplikacji mobilnej ECHOES (Android, iOS), dzięki któremu można odkrywać dźwięki (narracje, relacje historyczne, muzykę, nagrania terenowe) rozsiane w sąsiedztwie Muzeum Inżynierii Miejskiej;

kieszonkowy katalog z trzema esejami, których autorzy – Marcin Dymiter, Tomasz Swoboda i Monika Widzicka – z różnych perspektyw przyglądają się fenomenowi tramwajów.

Tym razem o tramwajach Muzeum Inżynierii Miejskiej opowie z innej perspektywy – artystycznej i antropologicznej. Niech figura tramwaju widmo będzie zachętą do myślenia o znaczeniu komunikacji miejskiej w naszym codziennym doświadczaniu miasta.

Tramwaj widmo powstaje jako część międzynarodowego projektu Sounds of Changes, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.