TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj patriotyczny ponownie na ulicach Krakowa
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.11.2019 10:45:33
Tramwaj patriotyczny ponownie na ulicach Krakowa (foto: UMK)

W poniedziałek, 11 listopada ulicami Krakowa po raz 27. przejedzie "Tramwaj patriotyczny". Jak co roku zabrzmią w nim polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów małopolskich szkół.

W poniedziałek, 11 listopada ulicami Krakowa po raz 27. przejedzie "Tramwaj patriotyczny". Jak co roku zabrzmią w nim polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów małopolskich szkół.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego śpiewania. Czekają śpiewniki, biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe plakietki i ulotki.

Tramwaj będzie kursował w godzinach 10.30-14.30 na trasie wokół Plant, ulicami Starowiślną, Dominikańską, Franciszkańską, Dunajewskiego, Podwale, Basztową, Długą, Kamienną, al. Powstania Warszawskiego, ul. Grzegórzecką i Dietla. W tym roku, ze względu na remont rozjazdów przy Poczcie Głównej, trasa zostanie poprowadzona przez ronda Mogilskie i Grzegórzeckie.

"Tramwaj patriotyczny" to jeden z elementów projektu "Młodzież pamięta", organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji "MEC" i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazanie, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Realizacja projektu związana jest z szeroką akcją informacyjną, połączoną z rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin okolicznościowych materiałów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.